reklama

Proč nás fotíte tak hnusně? Azarenková rozjela internetovou válku, opřela se i do BBC

Viktoria Azarenková Viktoria Azarenková autor: Reuters
Začalo to jako obyčejný vtípek na Twitteru, ale nakonec se z toho stala pořádná přestřelka na sociálních sítích. Běloruská tenistka Viktoria Azarenková si rýpla do sportovních fotografů, že jejich výstupy často nejsou zrovna estetické a hráčkám to na nich vůbec nesluší.

Když zrovna běloruská tenistka nehraje, je hodně aktivní na sociálních sítích, před týdnem se ostře pustila do kritiků jejího rozhodnutí nechat se očkovat proti koronaviru a teď přispěchala s další výměnou názorů.

Na turnaji v Madridu si rýpla do fotografů, kteří ji fotili během tréninku. Vzešel z toho obrázek, na kterém si bývalá světová jednička drbe raketou nos.

"Skvělý výběr fotek, lidi. Takže z 10-15minutového focení je tohle má nejlepší fotka?" rýpla si Běloruska.

Ale poté to ještě rozvedla. "Ne, teď vážně. Vždycky mě zajímalo, jak vypadá takové focení během zápasů, co z toho vznikne za úlovky. Je to práce fotografů, nebo editorů, že nakonec použijí takové fotky s rozmázlým obličejem?" ptala se Azarenková.

Pod její názor se pak podepsaly další tenistky jako Shelby Rogersová nebo Laura Robsonová. Ozvali se ale i zástupci médií. 

"Cpeš si do těla koktejl drog." Očkovaná Azarenková to schytala od fanoušků "Cpeš si do těla koktejl drog." Očkovaná Azarenková to schytala od fanoušků Čtěte zde

"Někteří hráči a hráčky mají vyloženě vypěstovaný úderový výraz, takže fotografové nemají moc prostoru zachytit jejich normální výraz," uvedl například Ben Rothenberg, redaktor New York Times.

Ozvali se ale i někteří fotografové. "Ovlivňuje to spousta faktorů. Někteří si myslí, že tyhle grimasy značí zapálenost pro sport, dalším je to jedno, hlavně, že to mají ostré. Vyfotit pěknou fotku, na které bude sportovec i dobře vypadat, stojí spoustu zkušeností a času, tím pádem i peněz, kterých je ale v tomto oboru méně a méně," napsal Azarenkové Jimmie48, který objíždí jako fotograf okruh WTA.  

I když prý běloruská tenistka chápe, že zachytit sportovce v pohybu není snadné, stejně by si podle ní alespoň editoři mohli dát tu práci a vybírat do zpravodajství co nejlepší obrázky. A vypíchla podle ní špatnou práci redaktorů BBC.

"Sama jsem už sportovce fotila, zachytit realistickou fotku, která bude zároveň i dobře vypadat, stojí čas a ne že dvakrát cvaknete a práce je hotová," dodala.

reklama