reklama

První tenisová bitva milostného páru. Belgičanka na kurtu porazila životní partnerku

Greet Minnenová a Alison van Uytvancková na Wimbledonu 2019 Greet Minnenová a Alison van Uytvancková na Wimbledonu 2019 autor: ČTK
Po proměněném mečbolu se ani neradovala, okamžitě šla k síti, soupeřku políbila a pořádně objala. Pro belgickou tenistku Alison Van Uytvanckovou nebyl zápas pondělního prvního kola na turnaji v Karlsruhe jen tak ledajaký. Musela se totiž poprvé v kariéře postavit své životní partnerce a krajance Gretje Minnenové. Nakonec po třísetové bitvě vyhrála.

Už je to rok a půl, co belgické tenistky přiznaly, že spolu netvoří jen deblový pár na kurtu, ale i v životě. Jako soupeřky ve dvouhře se však ještě nikdy nepotkaly. A to hlavně proto, že Van Uytvancková je pevně usazená v první stovce, zatímco Minnenová je až v té druhé a hraje tak turnaje nižší úrovně.

Turnaj v německém Karlsruhe všechno změnil, obě tu nastoupily a škodolibý los je svedl proti sobě hned v úvodním kole. Výše postavená Belgičanka pak potvrdila papírové předpoklady a vyhrála 6:4, 1:6 a 6:1.

Že by to nějak narušilo jejich vztah, se ale určitě říct nedá. "Gratuluju, zlato, byla jsi dnes až příliš dobrá," vzkázala přes Instagram své milé Minnenová. A vítězka jí na to poslala srdíčko.

Pětadvacetiletá Van Uytvancková hraje s o čtyři roky mladší přítelkyní také čtyřhru a tenisovou spolupráci si pochvalují. "Moc si to spolu na kurtu užíváme, zažijeme soustu legrace. Navíc se navzájem herně vylepšujeme," uvedla starší z obou hráček.

To, že vyšly se svou orientací najevo, je nijak nelimituje a rozhodně toho nelitují. "Naopak podporuji všechny hráče a hráčky, kteří mají jinou orientaci, aby udělali to samé, abychom nebyly samy," dodala Van Uytvancková.

reklama