reklama

Querrey v průšvihu. Uprchl z Ruska tryskáčem, schovává se "někde v Evropě"

Americký tenista Sam Querrey. Americký tenista Sam Querrey. autor: Reuters
Americká tenisová hvězda má trable. Sam Querrey měl před turnajem v Petrohradě pozitivní test na covid, místo povinné čtrnáctidenní karantény si ale zařídil soukromý let a společně s manželkou a osmiměsíčním synem - rovněž pozitivními - narychlo unikl ze země.

Podivnější než fikce. Tak americká média popisují bizarní story Sama Querreyho a jeho ruské anabáze. Obrovitý hráč přiletěl na konci minulého týdne do Petrohradu, aby vydělával peníze na místním halovém turnaji.

Wozniacká po skončení kariéry vylezla na Kilimandžáro. Jen v podprsence Wozniacká po skončení kariéry vylezla na Kilimandžáro. Jen v podprsence Čtěte zde

Povinný test na koronavirus ale nedopadl dobře. Američan byl pozitivní, do turnaje tak nemohl nastoupit. Navíc mu byla nařízena dvoutýdenní karanténa v místním luxusním hotelu Four Seasons.

Podle médií situace eskalovala, když bylo Querreymu řečeno, že ho navštíví doktor. A pokud u něj, jeho ženy nebo syna objeví symptomy nemoci, budou muset být v Rusku hospitalizováni.

O dalším dramatickém průběhu událostí jako první informoval tenisový novinář Ben Rothenberg z New York Times.

"Sam, který během některých větších zápasů své kariéry - včetně jízdy do semifinále Wimbledonu v roce 2017 - na sobě nosil reklamu na soukromé tryskáče - zařídil a zaplatil soukromé letadlo, které dostalo rodinu přes ruské hranice, pryč z dosahu zdravotnického orgánu a úřadů," popsal Rothenberg.

Bývalý jedenáctý hráč světa zmizel z hotelu tajně v časných ranních hodinách a nyní se i s rodinou skrývá v dosud nespecifikované evropské zemi, kde není negativní test nutnou podmínkou ke vstupu.

Bělorus musel na toaletu a dostal trest. Příště to udělám na kurtu, řval na sudího Bělorus musel na toaletu a dostal trest. Příště to udělám na kurtu, řval na sudího Čtěte zde

Třiatřicetiletý Querrey se ale problémům nevyhne. Tenisté jsou totiž povinni řídit se pokyny lokálních autorit během jednotlivých turnajů.

Organizace ATP vydala prohlášení o "vážném porušení protokolu" nejmenovaného hráče v Petrohradu. Že jde právě o 45. hráče současného rankingu, je jasné.

"ATP si je vědoma incidentu zahrnujícího vážné porušení protokolu o covidu-19 na turnaji Petrohrad Open. Vyšetřování už začalo," uvádí se v prohlášení.

Asociace v něm také připomněla hráčům i členům jejich týmů, že porušení pravidel může v současné době ohrozit jednotlivé turnaje a tím i celou profesionální tour.

"V souladu s kodexem chování bereme tuto záležitost mimořádně vážně," poslala ATP držiteli deseti kariérních titulů jasný vzkaz. Querreymu hrozí vážná komplikace vzhledem k dalšímu průběhu kariéry. Může dostat pokutu do výše 100 tisíc dolarů nebo být suspendován až na tři roky. 

Veselý vyřadil osmifinalistu z Roland Garros a na Sardinii si zahraje čtvrtfinále Veselý vyřadil osmifinalistu z Roland Garros a na Sardinii si zahraje čtvrtfinále Čtěte zde
reklama