reklama

Reparát pro Češky. Kvitová v Římě nikdy neuspěla, Plíšková prokletí uzavřela úletem

Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli Asociated Press |  01:31
Začala poslední velká příprava před grandslamovým French Open. České tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková mají po Madridu co napravovat. V Římě se jim ale nikdy nedařilo.

Čtvrtfinále. To je kariérní maximum obou českých tenisových hvězd na antukovém turnaji v Římě. Kvitová se mezi osm nejlepších hráček podívala v letech 2012 a 2015, Plíšková v roce 2017.

Spíše ale obě často končily hned po prvním utkání. Kvitová dvakrát během posledních tří účastí, Plíšková dokonce třikrát z celkových čtyřech návštěv překrásného areálu Foro Italico.

Naposledy loni, kdy její brzký konec doprovodil výbuch vzteku, na který tenisový svět vzpomíná dodnes. Plíšková po porážce s Řekyní Marií Sakkariovou psychicky neustála velkou křivdu ze strany rozhodčích a raketou div že nepodťala soudcovskou židli. Její tehdejší trenérský tým v čele s Tomášem Krupou sázel naštvané prostředníčky do kamer a velký skandál byl na světě.

Plíšková, do té doby považovaná za ledovou královnu, tehdy ukázala nevídanou salvu emocí. Paradoxně jí to u celé řady fanoušků pomohlo. Jakkoli šlo o nevhodnou reakci, česká hráčka nakonec celou záležitost obrátila ve svůj prospěch. Kromě pokuty přidala i příspěvek pro charitu a především ztratila pověst té, která se na kurtu nedokáže odvázat.

Teď bude v Římě skládat reparát. Nejen za loňské vyřazení, ale i za nepovedený start do antukové části sezony. Ve Stuttgartu se loučila hned po prvním duelu s Viktorií Azarenkovou a ztratila body za neobhájený loňský titul. V Madridu - kde neobhájila pro změnu semifinále - jí stopku vystavila už ve druhém utkání Kateryna Kozlovová. 

Štěpánek bude trénovat Dimitrova. Připraví ho na French Open a pak se domluví Štěpánek bude trénovat Dimitrova. Připraví ho na French Open a pak se domluví Čtěte zde

Zároveň se Plíšková odhlásila z Prahy, kde měla plnit roli nasazené jedničky. Se zdravotními problémy bojovala od konce února a až nyní by mělo být konečně všechno v pořádku.

"Dnes jsem dostala podrobné výsledky testů a vypadá to, že virus je pryč! Konečně tak můžu začít naplno makat," napsala fanouškům na sociálních sítích před startem římského podniku.

V prvním kole měla volný los, ve druhém ji čeká Australanka Alja Tomljanovičová.

Do turnaje vstoupí dnes odpoledne. Volnou chvíli si v neděli večer ukrátila společně s manželem Michalem Hrdličkou a sestrou Kristýnou na fotbale a viděla v akci Cristiana Ronalda. AS Řím díky dvěma brankám v závěru porazilo Juventus 2:0.

V italské metropoli může současná světová sedmička získat část poztrácených bodů a zlepšit si náladu pokaženou v Madridu bude chtít i Petra Kvitová.

Opakování jejího loňského titulu zůstalo v nedohlednu, česká jednička už ve čtvrtfinále narazila na pozdější vítězku Kiki Bertensovou a neměla žádnou šanci. V Římě bude Kvitová startovat poprvé od roku 2016.

Ačkoli v nejnovějším vydání žebříčku WTA klesla ze druhé na pátou pozici, bude v Římě zastávat funkci turnajové dvojky. A tak má stejně jako nasazená čtyřka Plíšková volný vstup do druhého kola. Soupeřky už se dočkala, bude jí Kazaška Putincevová, která v pondělí přehrála Ukrajinku Curenkovou.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Od roku 2011 má tenisový Řím pouhé tři vládkyně. A mnoho nechybělo, aby se všechny tři potkaly v rámci letošního klání.

Maria Šarapovová tohle lákadlo pokazila, musela se odhlásit kvůli přetrvávajícím problémům s pravým ramenem. Šampionka z let 2011, 2012 a 2015 nenastoupila k soutěžnímu utkání od konce ledna a její velké trápení nemá konce.

Sbírku hned čtyř římských trofejí ale bude moci rozšířit Serena Williamsová. Sedmatřicetiletá šampionka se vrátila na kurty po necelých dvou měsících. A pondělní první kolo v pohodě zvládla. Postoupila i její starší sestra a držitelka divoké karty Venus, a tak se ve druhém kole uskuteční pikantní vzájemná bitva nesmrtelných sester. Serena Williamsová vládla Římu v letech 2002, 2013, 2014 a 2016.

V předchozích dvou ročnících pak na Šarapovovou a Williamsovou navázala Ukrajinka Elina Svitolinová. Dva římské tituly za sebou ji postavily před velkou výzvu - dokonat úchvatný hattrick.

Vyzyvatelek ale bude mít víc než dost. V první řadě Rumunku Simonu Halepovou. Právě ta se Svitolinovou v Římě prohrála dvě finále v řadě, což podstatně narušilo její neoficiální status současné nejlepší antukářky.

Luxus, plavky, kožichy. Kontroverzní Cibulková slaví třicítku, na kurtech prohrává Luxus, plavky, kožichy. Kontroverzní Cibulková slaví třicítku, na kurtech prohrává Prohlédněte zde
reklama