reklama

Skvělá Bouzková neztratila ani set. Má nejcennější titul, narozeniny a je ve stovce

Marie Bouzková. Marie Bouzková. autor: ČTK
Vzestup Marie Bouzkové pokračuje. Poté, co si na Wimbledonu připsala první kariérní výhru na grandslamovém turnaji, navázala suverénní jízdou pro titul na tvrdém povrchu v Kazachstánu.

K nedělním jednadvacátým narozeninám si česká tenistka nadělila parádní dárky. Nejcennější titul dosavadní kariéry a premiérový posun do první stovky světového žebříčku. 

"Nemohla jsem si přát lepší dárek," potvrdila Češka na svém facebookovém profilu.

Splnění jednoho z postupných kariérních cílů rozjetá Bouzková dovršila v sobotu, kdy udělila krutý výprask 6:0, 6:0 Bělorusce Šymanovičové a v Nur-Sultanu (bývalé Astaně) postoupila do finále. A v neděli uspěla i v něm, když po setech 6:3, 6:3 přehrála Srbku Kostičovou.

‪Couldn’t wish for a better birthday present..🤗🎁 Singles and doubles champion in Nur-Sultan😊🇰🇿 And tomorrow into TOP 100 for the first time🤩 Thank you Vivian for playing with me🤜🏼🤛🏼 #PresidentsCup #80k #teamMary✨ JOMA YONEX

Zveřejnil(a) Marie Bouzková dne 21. July 2019

Hráčka žijící a trénující v Brandentonu na Floridě se v Kazachstánu prezentovala dominantními výkony a na tamním turnaji série ITF World Tennis Tour dotovaném 80 tisíci dolary přesvědčivě splnila roli nasazené jedničky.

Ve všech pěti zápasech neztratila ani set, navíc v sobotu slavila i deblový titul po boku Němky Heisenové.

Co je ale hlavní, v aktuální žívém pořadí světového žebříčku už vystoupala na 92. pozici.

Český tenis tak bude mít v pondělním vydání žebříčku v elitní stovce už osm tenistek. Bouzková doplní krajanky Karolínu Plíškovou, Petru Kvitovou, Markétu Vondroušovou, Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou, Karolínu Muchovou a Kristýnu Plíškovou. 

Sedm Češek atakuje Turnaj mistryň. Podívejte se, jak vypadá jejich nadvláda Sedm Češek atakuje Turnaj mistryň. Podívejte se, jak vypadá jejich nadvláda Prohlédněte zde
reklama