reklama

Rozplakat se těsně před zápasem není ideální, řekla emočně vyždímaná vítězka Kvitová

Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech. Petra Kvitová musela s Viktorijí Golubicovou bojovat ve třech setech. autor: Milan Kammermayer
Petra Kvitová i přes velké komplikace vyhrála úvodní dvouhru čtvrtfinále Fed Cupu proti Švýcarsku.

Praha - Tenhle zápas Petru Kvitovou hodně bolel. Ani ne tak fyzicky, jako spíš emočně. Česká tenistka se po více než roce vrátila do reprezentačního týmu a byl to comeback vítězný.

Kvitová po divokém průběhu porazila Švýcarku Viktoriji Golubicovou 6:2, 1:6, 6:3 a připsala České republice první bod ve čtvrtfinále Fed Cupu.

"Jsem strašně ráda, že to tak dopadlo. To utkání mě strašně emočně vyždímalo," přiznala po utkání.

Už při slavnostním nástupu s ní zacloumalo uctění památky nedávno zesnulé legendy Jany Novotné. Minuta ticha se v O2 areně spontánně změnila v minutu potlesku a české tenistky se marně bránily dojetí.

"Bylo to hodně smutné a nás holky to regulérně rozplakalo. Nebylo ideální jít pak hned na kurt a hrát zápas," vysvětlila na tiskové konferenci.

Zpočátku ovšem předváděla skvělý výkon a Golubicovou nenechala nadechnout. Po rychlé první sadě ale dopadla tvrdě na zem. "Najednou jsem pocítila takový řekněme emoční deficit. Měla jsem úplně vypnuté nohy, byla jsem vyřízená," prohlásila Kvitová.

Ve druhém setu jí nevycházely dramatické koncovky gemů, proto už si v závěru přála, aby druhé dějství rychle skončilo. Hned po jeho skončení se vydala nabrat nové psychické síly do útrob areny.

"Ten odchod byl záměrný. Potřebovala jsem se dostat do takové své bubliny, aby na mě nikdo nemluvil. Oprostila jsem se od toho tlaku, kdy vám každý fandí. Potkala jsem tam jen Báru Strýcovou a ta mi řekla: "Jeď!" Tak jsem jela," usmívala se dlouholetá opora reprezentačního výběru, která si před začátkem třetího setu sundala z hlavy čelenku. "Potřebovala jsem něco změnit," osvětlila.

Atmosféru v pražské areně si nemohla vynachválit. "Proto my ten Fed Cup tak rádi hrajeme. Lidi byli úžasní. A to i ve druhém setu, kdy jásali po každém mém vyhraném míčku, i když jich moc nebylo. Toho si strašně vážím, že fandí, i když se tolik nedaří," poznamenala.

Vzpomínka na Janu Novotnou s ní cloumala i po utkání. "Prolétly mi hlavou všechny její úspěchy, vybavila jsem si zejména Wimbledon. Byl to strašně silný moment pro nás všechny," uzavřela Kvitová a běžela fandit kamarádce Strýcové ve druhém sobotním duelu proti Belindě Bencicové.

Kde se u vás bere tolik šampionek? Tenis děláte vážně dobře, kroutí nad Češkami hlavou Švýcarky Kde se u vás bere tolik šampionek? Tenis děláte vážně dobře, kroutí nad Češkami hlavou Švýcarky Čtěte zde
reklama