reklama

Trapas ruské hvězdy. On neví, že k tenisu musí mít raketu? smáli se komentátoři

Rakety v zavazadlech Andreje Rubljova před utkáním v Barceloně chyběly... Rakety v zavazadlech Andreje Rubljova před utkáním v Barceloně chyběly... autor: Reuters
Tak to se nepovedlo. Ruský tenista Andrej Rubljov si na turnaji v Barceloně utrhl pořádnou ostudu, když až na lavičce před rozehráním svého úvodního zápasu zjistil, že nemá rakety. Nakonec ale duel s Italem Federicem Gaioem vyhrál.

Jako by nestačilo, že Rubljov před pár dny prohrál životní finále na Masters v Monte Carlu. Na následném podniku v Barceloně se k němu smůla přilepila ještě víc. 

V prvním kole měl volný los, a tak třiadvacetiletý Rus začal pouť španělským podnikem až v kole druhém. Nakráčel na kurt s taškami přes rameno, položil je na lavičku, rozepnul zip - a hle, rakety nikde.

Zatímco sudí a soupeř už na něho čekali u sítě, aby mohl proběhnout los a rozcvička, Rubljov se musel přiznat, že zapomněl rakety.

"Nemáte žádnou? Tak já vám pomůžu," nabídl se rozhodčí na umpiru. "Vyplétač vám je přinese co nejrychleji," dodal po telefonátu pořadatelům.

I pro komentátory televizního přenosu byl Rubljov terčem vtípků. "On si zapomněl raketu? To neví, že když chce hrát tenis, musí mít raketu?" zněl jeden z rýpanců.

Nutno dodat, že hned, jak sedmý tenista světa dostal náčiní do ruky, potvrdil roli favorita, lucky losera z Itálie porazil ve dvou setech 6:4 a 6:3.

Obhájkyně titulu Kvitová je ve Stuttgartu ve čtvrtfinále, postupují i další tři Češky Obhájkyně titulu Kvitová je ve Stuttgartu ve čtvrtfinále, postupují i další tři Češky Čtěte zde
reklama