reklama

Video: Růžový tým posílený o hráčky z ciziny zabral. Štvanici rozzářila bývalá čtyřka

Bývalá světová čtyřka Belinda Bencicová rozzářila Štvanici. Bývalá světová čtyřka Belinda Bencicová rozzářila Štvanici. autor: Milan Kammermayer
Růžový tým Petry Kvitové vede po prvním dni třetího dílu týmové tenisové soutěže Tipsport Elite Trophy nad Černým týmem Karolíny Plíškové 3:1. Na Štvanici zabodovaly hráčky v růžovém i díky nové podpoře tenistek ze zahraničí.

První dvě zastávky týmové soutěže v Praze a Prostějově ovládl Černý tým. Hráčky kapitánky Karolíny Plíškové vyhrály 7:4 a 7:6. Třetí díl Tipsport Elite Trophy se znovu vrátil do hlavního města a v prvním dni se lépe dařilo Růžovému týmu.

Sestřih zápasu mezi Karolínou Muchovou a Igou Šwiatekovou. O2 TV Sport |  02:57

Byť hrál bez kapitánky Petry Kvitové, která je na exhibici v Berlíně, a bez dalších původních hráček, mohl se spolehnout na přínos zahraničních akvizic.

Polka Iga Šwiateková sice nejdříve podlehla Karolíně Muchové z Černého týmu 4:6, 6:2, 8:10, ale dále už bodovaly pouze "růžovky". Bývalá světová čtyřka Švýcarka Belinda Bencicová deklasovala Terezu Martincovou 6:0, 6:2 a slovenská jednička Viktória Kužmová udolala čtrnáctiletou Nikolu Bartůňkovou 6:4, 7:5.

Sobotní program uzavřela čtyřhra, v níž zastupující kapitánka Růžového týmu Barbora Strýcová spolu se Švýcarkou Stefanií Vögeleovou porazily Kristýnu Plíškovou a Markétu Vondroušovou 6:2, 6:2.

Sestřih zápasu mezi Terezou Martincovou a Belindou Bencicovou. O2 TV Sport |  02:03

Růžový tým bude hájit vedení 3:1 v neděli a v pondělí. V nedělních dvouhrách se utkají Šwiateková s Martincovou, Strýcová s Kristýnou Plíškovou, Bencicová s Vondroušovou a ve čtyřhře Strýcová s Lindou Fruhvirtovou proti Muchové s Bartůňkovou.

Štvanice v televizi

Všechny zápasy nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis v přímém přenosu. Přímo ze Štvanice bude komentovat Vojtěch Bidrman a Jiří Baumruk. Pozápasové ohlasy přinese reportérka Klára Suchoň Koukalová. Diváci se mohou těšit také na studio pod vedením Libora Basíka.

Třetí díl charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy ženských družstev na pražské Štvanici:

Černý Tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Petry Kvitové (Barbory Strýcové) 1:3

Muchová - Šwiateková (Pol.) 6:4, 2:6, 10:8, Martincová - Bencicová (Švýc.) 0:6, 2:6, Bartůňková - Kužmová (SR) 4:6, 5:7, Vondroušová, Kristýna Plíšková - Strýcová, Vögeleová (ČR/Švýc.) 2:6, 2:6.

reklama