reklama

Plíšková se po Wimbledonu stane minimálně světovou dvojkou, Kerberová padla v osmifinále

Angelique Kerberová se loučí s letošním Wimbledonem Angelique Kerberová se loučí s letošním Wimbledonem autor: Reuters
Tenisový Wimbledon zná první čtvrtfinalisty. Je mezi nimi i přemožitelka Karolíny Plíškové Magdaléna Rybáriková či vítězka French Open Jelena Ostapenková. Dál jde také Garbiňe Muguruzaová, jež svým vítězstvím nad Angelique Kerberovou pomohla Plíškové k postu světové dvojky.

Londýn - Karolína Plíšková sice na tenisovém Wimbledonu vypadla už minulý týden, ale již teď má jisté, že se z ní příští pondělí v novém vydání žebříčku WTA stane minimálně světová dvojka. Rozhodlo o tom vyřazení dosavadní jedničky a loňské finalistky Angelique Kerberové, která v dnešním osmifinále nestačila na Garbiňe Muguruzaovou.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Pokud navíc ještě před branami semifinále vypadne i Simona Halepová, stane se Plíšková za týden světovou jedničkou. Rumunka, která dnes vyřadila Viktorii Azarenkovou 7:6, 6:2, ve čtvrtfinále narazí na Caroline Garciaovou.

Vítězka French Open Jelena Ostapenková pokračuje ve výborných výkonech i na trávě. Lotyška si poradila se čtvrtou nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:3, 7:6. Využila osmý mečbol a poprvé je ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Premiérově mezi nejlepší osmičkou na grandslamu je Slovenka Magdaléna Rybáriková. Přemožitelka Karolíny Plíškové z druhého kola zdolala v osmifinále chorvatskou hráčku z kvalifikace Petru Martičovou 6:4, 2:6 a 6:3.

Jako první z osmifinále prošla Světlana Kuzněcovová. Ruska porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 6:2, 6:4 a ve čtvrtfinále Wimbledonu je po deseti letech.

Největší kuriozity Wimbledonu: Nadal podepisoval umělou nohu, Medveděv házel po rozhodčí mince Největší kuriozity Wimbledonu: Nadal podepisoval umělou nohu, Medveděv házel po rozhodčí mince Prohlédněte zde

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 31,6 milionu liber):

Ženy:

Dvouhra - 4. kolo:

Muguruzaová (14-Šp.) - Kerberová (1-Něm.) 4:6, 6:4, 6:4, Ostapenková (13-Lot.) - Svitolinová (4-Ukr.) 6:3, 7:6 (8:6), Kuzněcovová (7-Rus.) - A. Radwaňská (9-Pol.) 6:2, 6:4, V. Williamsová (10-USA) - Konjuhová (27-Chorv.) 6:3, 6:2, Rybáriková (SR) - Martičová (Chorv.) 6:4, 2:6, 6:3.

reklama