reklama

S Vondroušovou vyhrála Australian Open, teď ji chce v žebříčku co nejdřív dohnat

Miriam Kolodziejová. Miriam Kolodziejová. autor: I.ČLTK Praha
Tenistky Markéta Vondroušová a Miriam Kolodziejová před dvěma lety vyhrály juniorskou čtyřhru na Australian Open. Druhá jmenovaná se nyní o dva roky mladší kamarádku snaží dohnat v žebříčku. Na štvanickém turnaji Advantage Cars Prague Open by Zenova si pomohla postupem do druhého kola.

Praha - Předloni ještě na ženském tenisovém žebříčku ani nefigurovala, letos už pronikla do čtvrté stovky. O průlomu, který se povedl její deblové parťačce a kamarádce Markétě Vondroušové, se ale jiné české naději Miriam Kolodziejové může zatím jen zdát. 

Vondroušová i Pavlásek na Štvanici suverénně postoupili Vondroušová i Pavlásek na Štvanici suverénně postoupili Čtěte zde

Obě vyrostly na Štvanici, i když je Kolodziejová o dva roky starší, staly se z nich velké kamarádky. Rozumí si nejen mimo kurt, ale i na něm. Před dvěma lety vyhrály juniorskou čtyřhru na Australian Open.

Nyní je ale dělí téměř 300 míst v žebříčku. "Maky je talent od pánaboha. To bylo dané, že vyletí hned nahoru, hraje výborně a zaslouží si to. Já jí moc fandím a držím palce, to je snad jediné, co k tomu můžu říct," řekla Kolodziejová s úsměvem novinářům poté, co postoupila do druhého kola turnaje ITF na domácí Štvanici.

Po delší době se tak potkaly na stejném turnaji, jinak letos každá hraje na podnicích jiné úrovně. "Jsme spolu ale pořád v kontaktu, píšeme si během turnajů, ona mě podporuje a přeje mi, abych šla nahoru za ní. Doufám, že se to brzo povede," přeje si.

Klub I. ČLTK si od nich obou odmalička hodně sliboval, zatímco Vondroušová už je v první stovce, Kolodziejová stoupá zatím pomalu, ale jistě. "Neměla nikdy tolik talentu, dlouho byla průměrná. Ale poctivě trénuje a potvrzuje, že míra talentu není u žen zase tak rozhodující. Má ctižádost a současné úspěchy ji dál motivují," řekl o ní před časem manažer klubu Vladislav Šavrda.

V této sezoně se dvacetileté tenistce z Mostu začíná na turnajích ITF dařit. Zahrála si tři finále, ale ani jedno nevyhrála. 

"Ten letošní rok je zatím docela dobrý. Chtěla bych být v žebříčku ještě výš a mohla bych, kdybych vyhrála ty finále, ale i tak je to dobré a snad to tak bude pokračovat," doufá Kolodziejová.

Přání se jí může splnit už tento týden v Praze. V prvním kole přehrála krajanku Jesiku Malečkovou, která se u usadila ve třetí stovce. "Jesi znám, trénovaly jsme spolu, věděla jsem, co na ní platí, ona zase, co na mě, snažila jsem se jen vracet míče a dobře servírovat. Ona hodně kazila," hledá hlavní příčiny výhry.

Legendy na tribuně, naděje na kurtu. Vondroušovou přišla na Štvanici obhlédnout i Suková Legendy na tribuně, naděje na kurtu. Vondroušovou přišla na Štvanici obhlédnout i Suková Prohlédněte zde

S kamarádkou Vondroušovou se na turnaji potkají až v případném semifinále, tak daleko se zatím nedívá. "Ani nevím, s kým hraju příště, určitě to zase bude těžký zápas," dodává.

Kdyby se ale přece jen střetly, měla by být Vondroušová na starší kolegyni hodná, bude ji totiž potřebovat příští rok při přípravě na maturitu. Kolodziejová totiž studovala stejnou střední školu zaměřenou na obchod a ekonomii a zkoušku dospělosti už úspěšně složila.

"Už mi říkala, že se domluvíme a příští rok jí s tím nějak pomůžu," culí se nyní už vysokoškolačka.

reklama