reklama

Šafářová si v Québecu o titul nezahraje. V semifinále ji vyřadila Maďarka Babosová

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: Reuters
Lucie Šafářová podlehla na turnaji v Québecu v semifinále Maďarce Babosové 6:7 a 4:6 a do finále se nepodívá. S Babosovou prohrála letos už podruhé.

Québec - Tenistka Lucie Šafářová si v Québecu o první titul v sezoně nezahraje. V dnešním semifinále v Kanadě podlehla turnajová jednička 6:7 a 4:6 Maďarce Tímee Babosové, jež následně postoupila i do finále čtyřhry po boku Andrey Hlaváčkové.

Třicetiletá Šafářová v dosavadních třech zápasech v Québecu včetně čtvrtfinále s Lucií Hradeckou neztratila ani set, o šest let mladší Maďarka ale její úspěšnou sérii utnula.

Video: Brazilský tenista si v zápase proti Japonci roztáhl oči a dostal pokutu Video: Brazilský tenista si v zápase proti Japonci roztáhl oči a dostal pokutu Čtěte zde

První sadu vyhrála Babosová po vítězství 10:8 v tie-breaku a v druhém setu získala klíčový brejk na 4:3. Šafářové se sice v devátém gamu podařilo odvrátit čtyři mečboly, Maďarka však při vlastním podání zápas ukončila.

Šafářové se tak nepodařilo navázat na předchozí start v Québecu v roce 2013, kdy došla až k titulu. S Babosovou letos prohrála i druhý zápas, na konci února ji rodačka ze Šoproně porazila ve finále turnaje v Budapešti.

Babosová může v Kanadě získat double, neboť spolu s českou specialistkou Hlaváčkovou potvrdila postupem do finále roli nejvýše nasazeného páru. Maďarsko-česká dvojice, jež bojuje o účast na Turnaji mistryň, zdolala v semifinále 6:3, 6:2 Maríu Irigoyenovou z Argentiny a Camillu Rosatellovou z Mexika.

Tenisový turnaj žen v Québecu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Babosová (3-Maď.) - Šafářová (1-ČR) 7:6 (10:8), 6:4, Van Uytvancková (7-Belg.) - Mariaová (4-Něm.) 6:1, 6:2.

Čtyřhra - semifinále:

Babosová, Hlaváčková (1-Maď./ČR) - Irigoyenová, Rosatellová (Arg./Mex.) 6:3, 6:2.

reklama