reklama

Šafářová stále není fit a vynechá i turnaj v Miami

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: Milan Kammermayer
Lucie Šafářová se stále potýká s virózou, kvůli níž už vynechala turnaj v Indian Wells.

Miami - Tenistka Lucie Šafářová se stále nezotavila z virózy, která ji trápí už měsíc, a vynechá i další velký turnaj v Miami. Podle informací na svém webu by se vítězka pěti grandslamů ve čtyřhře i držitelka olympijského bronzu z Ria de Janeiro ráda vrátila k tréninku od příštího týdne.

Jednatřicetiletá Šafářová onemocněla během únorového turnaje v Dubaji. Musela proto odložit návrat na kurty i obnovenou spolupráci s deblovou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, jež se v Miami představí poprvé od vážného zranění kolena z loňského Wimbledonu. Američanka nastoupí nejen ve čtyřhře, ale i v singlu, do nějž dostala divokou kartu.

K favoritkám na deblový titul v Miami budou patřit i zkušené Češky Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou, která se na turnaj přesune coby čerstvá vítězka čtyřhry z Indian Wells. Dosud nejcennější titul Strýcová získala po boku Tchajwanky Sie Šu-wej, s níž vytvořila pár na poslední chvíli.

"Před Indian Wells jsme se s Bárou domluvily na spolupráci, která začne v Miami. Jsme domluvené, že spolu zkusíme i většinu velkých turnajů včetně grandslamů. Cíle máme nejvyšší," uvedla v tiskové zprávě Sestini Hlaváčková.

reklama