reklama

Šafářová zkusí návrat ve Štrasburku. Dostala divokou kartu na generálku French Open

Lucie Šafářová Lucie Šafářová autor: Milan Kammermayer
Na kurtu se česká tenistka Lucie Šafářová objevila naposledy v únoru. Od té doby řeší problémy s imunitou. Nyní se pokusí o comeback.

Štrasburk - Tenistka Lucie Šafářová se po zdravotních problémech vrátí na turnaje ve Štrasburku. Třiapadesátá hráčka světového žebříčku dostala do generálky na grandslamové French Open divokou kartu. Organizátoři turnaje ve Štrasburku oznámili udělení karet na sociálních sítích.

"Už se těším, až si po dlouhé době zase zahraju soutěžní utkání. Tělo už mě netrápí, cítím se dobře," vzkázala Šafářová ze Štrasburku.

Jednatřicetiletá tenistka letos odehrála jen šest zápasů. Naposledy se na kurtu objevila v únoru v Dubaji. Od té doby řešila různé zdravotní problémy. Nejdříve měla virózu, pak bakteriální infekci a k tomu se přidaly bolesti kloubů.

Minulý týden už ale dokončila tréninkový cyklus. "A cítila jsem, že už bych zvládla zápasy. Proto jsem požádala o divokou kartu," řekla Šafářová. Pořadatelé jí vyhověli ve čtvrtek večer. "Bylo to pro mě překvapení, už jsem tomu nevěřila."

Finalistka dvouhry na Roland Garros z roku 2015 Šafářová počítá, že se objeví i v Paříži. Mimo jiné tak může obnovit spolupráci s americkou deblovou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s kterou loni čtyřhru na French Open vyhrály.

Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Prohlédněte zde
reklama