reklama

Šarapovová se vysmála Forbesu. Žádná žena ve stovce nejvýdělečnějších sportovců? Nesmysl

Maria Šarapovová na French Open Maria Šarapovová na French Open autor: Reuters
Nejnovější žebříček sportovců, kteří během uplynulých dvanácti měsíců vydělali nejvíce peněz, šokoval absencí žen v elitní stovce.

Praha - Maria Šarapovová odmítla brát vážně žebříček nejvíce vydělávajících sportovců uplynulého roku sestavený renomovaným časopisem Forbes. V elitní stovce se neobjevila ani jediná žena, což vyvolalo kontroverzní reakce.

Ruská tenistka a byznysmenka, jedna z nejbohatších sportovkyň historie, dostala otázku na čerstvě zveřejněné pořadí v Paříži, po své čtvrtfinálové porážce s Garbině Muguruzaovou.

Okamžitě však dala najevo, že pro ni Forbes v žádném případě není relevantním zdrojem podobných informací.

"Vy tomu žebříčku věříte?" odpověděla otázkou. Jakékoli argumenty pak bleskově smetla ze stolu.

Dotlačit jednatřicetiletou Rusku k lamentování nad nerovnými podmínkami pro muže a ženy ve vrcholovém sportu se tak žurnalistům na Roland Garros nepodařilo. "Ne vážně, podobné žebříčky neberu ani trochu vážně," prohlásila rozhodně.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze tři muži. Golfista Tiger Woods, boxer Floyd Mayweather a fotbalista Cristiano Ronaldo.

Tentokrát žebříček ovládl Mayweather, který za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas se šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Druhý skončil argentinský fotbalový bůh Lionel Messi, třetí jeho konkurent Ronaldo a čtvrtý právě zmiňovaný McGregor.

Nejvíc si ze sportovců vydělal boxer, Ronalda přeskočil i Messi. Elitní stovka je bez žen i Čechů Nejvíc si ze sportovců vydělal boxer, Ronalda přeskočil i Messi. Elitní stovka je bez žen i Čechů Prohlédněte zde
reklama