reklama

Sázkaři před turnajem věřili Federerovi, jsou z nich milionáři. V Británii i v Česku

Roger Federer s vítěznou trofejí. Roger Federer s vítěznou trofejí. autor: Reuters
Britský sázkař neváhal vsadit na Federera před Wimbledonem 50 tisíc liber. Český odvážlivec zase 400 tisíc korun. Z obou udělal Švýcar milionáře.

Praha - Roger Federer svým rekordním osmým triumfem na Wimbledonu nadchl miliony fanoušků na celém světě. Některé ale ještě mnohem víc než jiné. Například ty, kteří mu věřili už před turnajem a vsadili na jeho celkové vítězství větší množství peněz.

Na britských ostrovech se mluví o šestatřicetiletém muži, jemuž vlastní odvaha ve spojení s vírou ve Švýcarovy neobyčejné schopnosti napověděla vsadit neuvěřitelných 50 tisíc liber. 

Hořký Wimbledon přinesl nečekaného hrdinu. Berdych byl největším rivalem poloboha Hořký Wimbledon přinesl nečekaného hrdinu. Berdych byl největším rivalem poloboha Čtěte zde

"Nedělám to často, ale když už se rozhodnu, chci to udělat pořádně," svěřil se šéf nejmenované finanční společnosti ze severu Londýna deníku The Telegraph. A tentokrát to skutečně pořádně udělal. Jeho tip na Federerovu vítěznou jízdu All England Clubem byl naprosto správný. Sázková kancelář mu tak vyplatila úžasných 162 tisíc liber, tedy v přepočtu téměř pět milionů českých korun.

V rozhovoru pro The Telegraph se muž přiznal, že nápad na sázku vznikl během pánské jízdy pár týdnů před začátkem Wimbledonu. 

"Sledoval jsem Federera celou sezonu a cítil jsem v jeho schopnosti velkou důvěru. Vyhrál tři největší turnaje, do kterých nastoupil. A s tím, že vynechal antukovou část sezony a rozhodl se soustředit na trávu a tvrdé povrchy, nebylo pochyb o tom, že bude na Wimbledon skvěle připraven," vysvětlil své pohnutky.

Finálové utkání Federera s Chorvatem Marinem Čiličem sledoval přímo na centrálním kurtu se svou přítelkyní, byť ta, jak uvedl: "je šílená z toho, že plýtvám tolik času i peněz na sledování tenisu".

"Ale kdo by se mohl zlobit potom, co vyjde takováhle sázka?" položil si správnou řečnickou otázku spokojený sázkař. Na otázku, co s výhrou udělá, odpověděl bez váhání: "Nejspíš požádám svou přítelkyni o ruku, jinak by mě mohla opustit, až zjistí, kolik peněz jsem vlastně vsadil."

Ze vzteklého puberťáka je nesmrtelná legenda. Federera v cestě za rekordy pohání láska k rodině Ze vzteklého puberťáka je nesmrtelná legenda. Federera v cestě za rekordy pohání láska k rodině Čtěte zde

Podobný příběh se ale odehrál také v České republice. I zde sázkař věřil švýcarské legendě už před turnajem. A při sázení se rozhodně nedržel při zemi.

"Co se týče Wimbledonu, nejvíce u nás vsadil sázkař 400 tisíc korun v kurzu 3,3:1 na celkový triumf Rogera Federera. Výhra činila 1,3 milionu," prozradil mluvčí Tipsportu Michal Peterka.

Jasně nejsázenějším jednotlivým zápasem byl v tuzemsku semifinálový duel Federera s Tomášem Berdychem. Lidé si u Tipsportu na tohle klání vsadili 14,5 milionu korun. Nejúspěšnějším zápasem pro sázkaře bylo první utkání favoritky Karolíny Plíškové. Po její výhře nad Ruskou Rodinovovou sázková kancelář vyplácela na výhrách 17 milionů.

"Wimbledon výrazně překonal naše očekávání, když se nakonec sázky vyšplhaly až k 480 milionům, včetně kvalifikace, dvouhry, čtyřhry a mixu. Jen se potvrdilo, že zájem bude obrovský. Táhli čeští tenisté, Berdych a naše holky a také absence dalších sportovní lig a soutěží napomohla, že se pozornost sázkařů upřela na trávu do Londýna," okomentoval výsledek travnatého grandslamu bookmaker Ladislav Pavlis.

Tenistky v létě: Plíšková v bikinách, odvážná Cibulková a Hlaváčková na líbánkách Tenistky v létě: Plíšková v bikinách, odvážná Cibulková a Hlaváčková na líbánkách Prohlédněte zde
reklama