reklama

Scénky jak z nočního klubu. Turnaj mladých mistrů začal podivným losem s modelkami

Denis Shapovalov, jeden z favoritů ATP Next Gen Finals. Denis Shapovalov, jeden z favoritů ATP Next Gen Finals. autor: Reuters
Podívejte se, jak bizarní los základních skupin zažili mladí tenisté v Miláně před začátkem ATP Next Gen Finals.

Praha/Milán - The future is now. Budoucnost je tady. Heslo, kterým se zaštiťuje první ročník Turnaje mistrů pro juniory, dostalo pořádnou trhlinu už při úvodním losu. Ten totiž vypadal, jako by se odehrál v několik desetiletí dávné minulosti. 

Ceremoniál v dějišti turnaje, tedy v italském Miláně, nabídl scénky jak vystřižené z nočního klubu. Přítmí, laciná hudba, modelky, lascivní pohledy i pohyby. Rozdělení do základních skupin podniku oficiálně pojmenovaného ATP Next Gen Finals totiž probíhalo podivnou až bizarní formou, kdy si mladí tenisté vybírali dle svého vkusu modelky, které měly písmena skupin "A" a "B" schována různě po těle.

Jedna tak například ukázala písmeno tím, že si vyhrnula šaty a ukázala stehno, další si zase sundala bundu a odpovídající písmeno odhalila na zádech. 

Řada osobností z tenisové branže se k originálnímu losu vyjádřila velmi odmítavě. Padala slova jako ostuda, trapas nebo sexismus. Bývalá wimbledonská vítězka Amélie Mauresmová označila akci na Twitteru za "ostudu", matka někdejší světové jedničky Andyho Murrayho Judy zase losování zhodnotila jako "odporné". "Dobrá práce ATP. Tohle tedy má být ten futuristický projekt, jo? Vracíme se k nule," napsala sarkasticky na Twitteru francouzská tenistka Alizé Cornetová.

Mužská tenisová asociace ATP a sponzor akce Red Bull se za ceremoniál omluvily. "Omlouváme se za způsobené pohoršení. Chtěli jsme do losování včlenit dědictví Milána coby jednoho z hlavních měst módy. Nicméně naše provedení akce bylo nevkusné a nepřijatelné. Hluboce toho litujeme a ujišťujeme, že už se v budoucnu nic podobného nestane," uvedli organizátoři.

Los nakonec dopadl následovně. Ve skupině A se nasazená jednička, Rus Andrej Rublev, utká s Kanaďanem Denisem Shapovalovem, Hjon Čongem z Jižní Koreje a Italem Gianluigim Quinzim. Ve skupině B bude druhého nasazeného Rusa Karena Chačanova nahánět jeho krajan Daniil Medveděv, Chorvat Borna Čorič a Američan Jared Donaldson. 

V Miláně se budou také testovat novinky jako kratší sety, hodiny na dodržování intervalů mezi výměnami či pouze elektronické hlášení autů bez přítomnosti čárových rozhodčích.

Video: A vy jste kdo? Pracovník ochranky nepoznal na turnaji Masters světovou jedničku Nadala Video: A vy jste kdo? Pracovník ochranky nepoznal na turnaji Masters světovou jedničku Nadala Čtěte zde
reklama