reklama

Senzace ve Washingtonu. Pegulaová prošla do semifinále přes turnajovou jedničku

Jessica Pegula. Jessica Pegula. autor: ČTK
Tenisový turnaj ve Washingtonu hlásí velké překvapení. Američanka Jessica Pegulaová, která do hlavní části turnaje prošla díky divoké kartě, vyřadila turnajovou jedničku.

Washington - O velké překvapení se ve Washingtonu postarala americká tenistka Jessica Pegulaová. Ve čtvrtfinále si 173. hráčka žebříčku poradila s turnajovou jedničkou a světovou čtrnáctkou Samanthou Stosurovou 7:6, 6:3 a poprvé v kariéře postoupila na okruhu WTA do semifinále.

Pegulaová, jejíž rodiče vlastní celek amerického fotbalu Buffalo Bills a hokejový klub Buffalo Sabres, se do hlavní části turnaje dostala až díky divoké kartě. Před vystoupením ve Washingtonu se navíc připravovala právě s vítězkou US Open z roku 2011 Stosurovou.

"Neuslyší to ráda, ale trénink s ní mi opravdu pomohl," řekl Pegulaová. "Je to asi největší vítězství v dosavadní kariéře. A také krok správným směrem, protože zatím jsem prohrávala s hráčkami, co byly v žebříčku pode mnou. Cítila jsem se kvůli tomu mizerně," řekla dvaadvacetiletá Američanka, která si o postup do finále zahraje s krajankou Lauren Davisovou.

Tenisový turnaj mužů a žen ve Washingtonu (tvrdý povrch):

Muži (dotace 1,877.705 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Monfils (2-Fr.) - Querrey (8-USA) 6:4, 3:6, 6:1, A. Zverev (7-Něm.) - Paire (4-Fr.) 6:1, 6:3.

Ženy (dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Pegulaová (USA) - Stosurová (1-Austr.) 7:6 (7:4), 6:3, Putincevová (Kaz.) - Ozakiová (Jap.) 6:4, 6:2, Davisová (USA) - Giorgiová (It.) 6:4, 6:4.

reklama