reklama

Sen o US Open se rozplynul. Plačící Krejčíkovou odvezli z kurtu na vozíku

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. autor: ČTK
Rozjetou českou tenistku Barboru Krejčíkovou v cestě za první singlovou účastí na US Open zastavilo nepříjemné zranění. Ohrožena je i účast ve čtyřhře, v níž Krejčíková s Kateřinou Siniakovou patří k největším favoritkám.

Stihla odehrát jediný gem. Pak ji ovládla bolest. Sen třiadvacetileté hráčky o účasti v hlavní soutěži se ve druhém kvalifikace velmi rychle rozplynul. 

Proti Američance Asii Muhammadové byla favoritkou, nakonec ale nemohla ukázat, jak výbornou formu v posledních měsících nabrala. Krejčíková, která mezi dubnem a červnem ovládla hned čtyři turnaje ITF, měla na US Open naplnit své ambice ve dvouhře a přiblížit se na dostřel elitní stovce žebříčku. Místo toho ale prožila obrovské zklamání.

Příčinou zranění byl zřejmě špatný došlap a zvrtnutý pravý kotník. Po prvním gemu si Češka přivolala na kurt zdravotnici, nechala si nohu zatejpovat, hned po dalším míčku však měla brněnská rodačka jasno. Dokulhala k umpiru a důležitý zápas jen po pár minutách skrečovala.

Krejčíková se pak na lavičce rozplakala, utěšovat ji musela i přítomná lékařka. O pravděpodobné vážnosti zranění hovoří i fakt, že 124. hráčku světového žebříčku pořadatelé museli z kurtu odvézt na vozíku.

Ohrožena tak může být i účast úspěšného deblového páru Krejčíková - Siniaková. Šampionky French Open a Wimbledonu došly loni v New Yorku do semifinále. 

Krejčíková krátce po zranění napsala na svůj Instagram: "Jsem strašně zklamaná. Dám vědět, jak probíhá léčba. Pořád věřím, že si čtyřhru zahrajeme."

Odvážná Kvitová, futuristická Ósakaová i pomeranč Šarapovová. To bude móda na US Open Odvážná Kvitová, futuristická Ósakaová i pomeranč Šarapovová. To bude móda na US Open Prohlédněte zde
reklama