reklama

Serena vrátila Plíškové bolestivou porážku. Češka promarnila šance, na US Open končí

Serena v extázi a chladné podání rukou. Tak americká legenda přetlačila Plíškovou Podívejte se na fotografie z grandslamového US Open. Foto: Reuters
Karolína Plíšková tentokrát Ameriku nešokovala. Se Serenou Williamsovou prohrála ve dvou setech.

New York - Serena Williamsová má svou pomstu. Americká tenisová superhvězda ve čtvrtfinále US Open po setech 6:4, 6:3 vyřadila Karolínu Plíškovou. České hráčce vrátila porážku ze semifinále před dvěma lety. Večerní utkání v dusném počasí trvalo hodinu a 25 minut.

Plíšková tentokrát důrazné hře třiadvacetinásobné grandslamové šampionky nedokázala konkurovat, nedařilo se jí zejména na servisu. Přesto měla několik šancí, jenže ze dvanácti brejkbolů proměnila pouhé dva.

Williamsová prodloužila svou fantastickou sérii už na čtrnáct vyhraných čtvrtfinále na grandslamu v řadě. A přiznala, že proti Plíškové měla speciální motivaci navíc.

"Po porážce před dvěma lety jsem se cítila opravdu špatně. Všichni mě tu podporovali a já nevyhrála. Věděla jsem, že se musím snažit víc, abych je tentokrát nezklamala. Miluji tuhle hru," řekla šťastná vítězka po utkání na kurtu.

V semifinále se Serena Williamsová střetne s Lotyškou Anastasií Sevastovovou, která vyřadila loňskou šampionku, rovněž Američanku Sloane Stephensovou.

Plíšková v New Yorku obhájila body za loňské čtvrtfinále, k jedinému finále grandslamu, které hrála právě na US Open v roce 2016, se ovšem nepřiblížila.

"Jsem samozřejmě zklamaná, protože jsem mohla zahrát o hodně líp," řekla Plíšková. "Na druhou stranu čtvrtfinále grandslamu je vždy dobrý výsledek. Neprohrála jsem se špatnou hráčkou, Serena je pořád jednou z nejlepších," uvedla poslední česká zástupkyně v singlu po zápase. 

Začátek utkání proti Williamsové přitom sliboval velké věci. Zaplněný stadion Arthura Ashe v úvodu jen překvapeně sledoval chybující domácí hrdinku a energií nabitou českou sokyni. Plíšková se dostala brzy do brejku, za stavu 3:1 pak neproměnila tři brejkboly, které by sadu pravděpodobně rozhodly v její prospěch.

Williamsová udělala v prvních pěti gemech šestnáct nevynucených chyb. Bylo to dáno především jejím aktivnějším stylem hry. Plíšková jako by se úvodem nechala ukolébat a spíše čekala na chyby americké hráčky. A to byla chyba. Serena postupem času zpřesnila hru a jednoznačně určovala tempo hry.

"Obě jsme na začátku hledaly rytmus. Serena ho v závěru toho setu našla, to byl ten rozdíl. Netrefovala jsem míče čistě," hodnotila česká tenistka. "Ve druhém setu jsem hrála lépe, ona už ale byla na servisu silná. Snad na všechny mé brejkboly zahrála první servis. V důležitých chvílích hrála lépe," řekla Plíšková.

Za nepříznivého stavu 4:5 měla Plíšková náskok 40:0, po chybách ale o servis i celou sadu přišla. Češka ztratila osm her za sebou. Kromě konce prvního dějství nezvládla ani úvod druhého setu, když rychle prohrávala už 0:4.

Nasazená osmička se nadechla k vzepětí, jeden ztracený servis si vzala zpět a snížila na 2:4. V sedmém gemu měla další čtyři brejkboly, Williamsová ale díky skvělému servisu klíčovou hru otočila. Poslední čtvrtou hrozbu odvrátila úžasným esem rychlým přes 180 kilometrů za hodinu.

Závěrečný gem odehrála Američanka ve velkém stylu, zaznamenala v něm tři esa a jednu suverénně proměněnou smeč. 

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Plíšková prohrála zaslouženě, což dokládají i statistiky. Češka zaznamenala jen 12 vítězných míčů oproti soupeřčiným 35. Trefila pouze tři esa, Williamsová jich do statistik připsala třináct.

"Má strašný tlak, když jí to jde. Je vidět, že se cítí v pohodě, chodí do toho. Předloni na sebe měla tlak větší, to to tady šla vyhrát. Teď si hraje víc v klidu. Servírovala výborně, přišlo mi hodně prvních servisů, hodně es a dobře podání míchala," řekla Plíšková.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53 milionů dolarů):

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:

S. Williamsová (17-USA) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:4, 6:3, Sevastovová (19-Lot.) - Stephensová (3-USA) 6:2, 6:3.

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Del Potro (3-Arg.) - Isner (11-USA) 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:4), 6:2.

reklama