reklama

Sestry Plíškovy se vrátily ve velkém stylu. Soupeřkám v Paříži nechaly jediný gem

Sestry Plíškovy. Sestry Plíškovy. autor: Instagram/Karolína Plíšková
Karolína Plíšková se sestrou Kristýnou si po čtyřech letech zahrály na grandslamovém turnaji čtyrhru. A návrat jim vyšel parádně, chorvatsko-italskou dvojici Alexandra Kruničová - Martina Trevisanová porazily v prvním kole Roland Garros za 49 minut jednoznačně 6:0, 6:1.

Už odpoledne si postup do druhého kola zajistila pětačtyřicetiletá Květa Peschkeová, která společně s Vivian Heisenovou přemohla australsko-americký pár Astra Sharmaová - Hayley Carterová 6:3, 3:6, 7:5. 

Krejčíková a Djokovič jsou šampiony. Projděte si program a výsledky French Open Krejčíková a Djokovič jsou šampiony. Projděte si program a výsledky French Open Prohlédněte zde

V druhém kole česko-německý pár narazí na české soupeřky, Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou. Turnajové dvojky dnes porazily domácí dvojici Tanová - Hesseová hladce 6:3, 6:2.

Přes první kolo přešla také Lucie Hradecká. V páru s Němkou Laurou Siegemundovou přehrály Lauren Davisovou a Ankitou Rainovou dvakrát 6:4. 

Naopak Renata Voráčová s Japonkou Katovou už z turnaje vypadly, nestačily na domácí dvojici Burelová - Paquetová. Druhé kolo si nezahraje ani Marie Bouzková, jež společně se Sarou Sorribesovou-Torroovou nestačily na dvojici Jang - Ninomijaová.  

Plíškovy spolu hrály po čtyřech letech

Karolína Plíšková je z minulosti dvojnásobnou semifinalistkou čtyřhry na akcích "velké čtyřky". S Němkou Julií Görgesovou postoupily v roce 2016 mezi čtyři nejlepší páry na Australian Open a ve Wimbledonu a Plíšková pak byla v deblovém žebříčku jedenáctá. Naposledy hrála na grandslamu čtyřhru v Melbourne 2017 a s Görgesovou vypadly v prvním kole.

V posledních letech devětadvacetiletá Karolína Plíšková čtyřhru příliš často nehrála. Loni v roce omezeném pandemií koronaviru absolvovala dva turnaje v deblu a letos zatím jen jeden. Se svým dvojčetem Kristýnou nastoupily v březnu v Dubaji, kde skončily ve druhém kole.

Jedna má tetování na stehně, druhá na předloktí. Poznáte od sebe sestry Plíškovy? Jedna má tetování na stehně, druhá na předloktí. Poznáte od sebe sestry Plíškovy? Prohlédněte zde

Na grandslamu spolu Karolína a Kristýna nastoupily do čtyřhry několikrát a příliš se jim nedařilo. Přes první kole se dostaly jen v Paříži před šesti lety.

Obě sestry naskočily i do letošní singlové soutěže. Kristýna v prvním kole vypadla s Barborou Krejčíkovou, Karolína vydřela postup přes Donnu Vekičovou a ve druhém kole narazí na Američanku Sloane Stephensovou.

Středeční výsledky deblu na French Open:

Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Nesseová, Tanová (Fr.) 6:3, 6:2, Hradecká, Siegemundová (10-ČR/Něm.) - Davisová, Rainaová (USA/Ind.) 6:4, 6:4, Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Kruničová,Trevisanová (Srb./It.) 6:0, 6:1, Burelová, Paquetová (Fr.) - Voráčová, Katová (ČR/Jap.) 5:7, 7:5, 7:5, Ninomijaová, Jang Čao-süan (Jap./Čína) - Bouzková, Sorribesová (ČR/Šp.) 6:2, 6:2, Peschkeová, Heisenová (ČR/Něm.) - Carterová, Sharmaová (USA/Austr.) 6:3, 3:6, 7:5.

reklama