Siniaková prohrála se Španělkou po dvou setech, neuspěl ani Pavlásek

Aktualizováno 12. 4. 2017 23:07
Druhá nasazená Kateřina Siniaková dohrála v Bogotě ve druhém kole. Nestačila na Španělku Sorribesovou. Úspěšný nebyl ani Adam Pavlásek v prvním kole v souboji s Argentincem.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Milan Kammermayer

Bogotá - Kateřina Siniaková skončila na antukovém turnaji v Bogotě ve druhém kole. Druhá nasazená tenistka podlehla Saře Sorribesové hladce 6:2, 6:3. Adam Pavlásek nestačil po setech 7:5, 2:6, 1:6 na Argentince Leonarda Mayera.

Dvacetiletá Siniaková, jíž patří v pořadí WTA 38. místo, začala zápas se soupeřkou z konce první stovky žebříčku lépe a ujala se vedení 2:0. Pak ale ztratila šest her v řadě a Sorribesová získala za 45 minut úvodní set.

Siniaková, která hrála s obvázaným levým stehnem, přišla třikrát o podání i ve druhé sadě a první vzájemný duel se stejně starou Španělkou prohrála. Sorribesová proměnila po hodině a 35 minutách první mečbol.

Pavlásek ztratil nadějně rozehraný zápas

Adam Pavlásek vypadl na antukovém turnaji v Houstonu hned v prvním kole. Dvaadvacetiletý český tenista ztratil nadějně rozehraný duel s Leonardem Mayerem a argentinskému soupeři v prvním vzájemném utkání podlehl za hodinu a tři čtvrtě 7:5, 2:6, 1:6.

Český reprezentant, jenž momentálně uzavírá elitní stovku světového žebříčku, začal výborně a vedl už 4:1. Soupeři ale dovolil vyrovnat na 4:4 a první sadu vybojoval až po 42 minutách. Mayer, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, pak zlepšil hru, Pavlásek si už nedokázal vypracovat ani jednu šanci na brejk a další dvě sady hladce prohrál.

Tenisový turnaj žen v Bogotě:

Dvouhra - 2. kolo:

Sorribesová (Šp.) - Siniaková (2-ČR) 6:2, 6:3, Larssonová (3-Švéd.) - Cepedeová (Parag.) 6:4, 6:4, Linetteová (5-Pol.) - Kostovová (Bulh.) 6:4, 6:4, Kruničová (Srb.) - Solerová (Šp.) 6:0, 7:5.

Tenisový turnaj mužů v Houstonu:

Dvouhra - 1. kolo:

Mayer (Arg.) - Pavlásek (ČR) 5:7, 6:2, 6:1, Verdasco (5-Šp.) - Anderson (JAR) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), Monteiro (Braz.) - Young (7-USA) 6:3, 6:4, Zeballos (Arg.) - Dutra Silva (Braz.) 6:2, 7:5, González (Arg.) - Donaldson (USA) 6:4, 5:7, 6:3.