Siniaková v Norimberku na finále nedosáhla, podlehla Zidanšekové

24. 5. 2019 18:02
Kateřina Siniaková si v generálce na Roland Garros finále na turnaji v Norimberku nezahraje.
Kateřina Siniaková.
Kateřina Siniaková. | Foto: Milan Kammermayer

V semifinále podlehla česká tenistka 6:7, 2:6 Slovince Tamaře Zidanšekové, jež bude poprvé v kariéře bojovat o titul proti nejvýše nasazené Julii Putincevové z Kazachstánu.

Turnajová dvojka Siniaková hrála první semifinále v sezoně a stejně jako v předchozích třech duelech v Norimberku ztratila první set. Z porážky v tie-breaku 4:7 se však už tentokrát česká fedcupová vítězka nezvedla a po 83 minutách zápas prohrála.

Deblové světové jedničce Siniakové tak nevyšel útok na šesté finále na WTA Tour v kariéře a první od loňského ledna.

V druhém semifinále porazila Putincevová 6:4, 7:5 Rumunku Soranu Cirsteaovou, jež bude první soupeřkou Petry Kvitové na Roland Garros. Moskevská rodačka Putincevová se pokusí získat premiérový titul na okruhu při třetí finálové účasti, přemožitelka Siniakové Zidanšeková bude hrát ve vyvrcholení turnaje poprvé.

Tenisový turnaj žen v Norimberku (antuka, dotace 250.000 eur):

Dvouhra - semifinále:

Zidanšeková (Slovin.) - Siniaková (2-ČR) 7:6 (7:4), 6:2, Putincevová (1-Kaz.) - Cirsteaová (Rum.) 6:4, 7:5.