reklama

České mládí září. Fenomenální Fruhvirtová dovedla dívky do finále MS, o titul si zahrají i chlapci

Mladá česká tenistka Linda Fruhvirtová. Mladá česká tenistka Linda Fruhvirtová. autor: Daniel Filjo
Na světovém šampionátu do 14 let, který hostí Prostějov, se českým tenistům i tenistkám nebývale daří.

Prostějov - Teprve třináctiletá Linda Fruhvirtová potvrzuje na šampionátu pověst jednoho z největších talentů, který kdy český tenis vyprodukoval.

Mladičká Češka zásadní měrou přispěla k postupu dívek do finále.

Favorizované domácí hráčky v základní skupině přehrály postupně Bulharsko, Maroko a Japonsko, vždy po výsledku 2:1 na zápasy. Fruhvirtová ve třech svých utkáních dvouhry ztratila dohromady pouhých sedm gemů. 

Ve čtvrtfinále Češky znovu výsledkem 2:1 přehrály Belgii, když Fruhvirtová svou soupeřku smetla 6:2, 6:1 a nakonec rozhodla ve čtyřhře společně s Lindou Noskovou, jež své singlové utkání předtím ztratila. O finále se české tenistky střetly v pátek proti Turecku a o postupu do boje o zlato rozhodly už ve dvouhrách. 

Fruhvirtová deklasovala Aysegul Mertovou 6:2, 6:0 a kanára nadělovala i Linda Nosková. Ta vyprovodila z kurtu Ozlem Uslovou 6:0, 6:3. Do finále se probojovaly také Rusky po vítězství nad USA.

O Lindě Fruhvirtové je v tomto roce výrazně slyšet. Mladá hráčka na sebe upoutala pozornost při jarním Prague Open, kde dostala příležitost rozehrávat tenistky z dospělé světové špičky. Tehdy ještě coby dvanáctiletá zvládla náročný úkol na výbornou a sklidila obdivné reakce na svou nevídanou herní vyspělost.

"Dokáže držet krok v trénincích s mnohem staršími hráčkami a dospělými. S tím jsem se zatím moc nesetkal. Když jsem spolupracoval s Kateřinou Siniakovou, tak v jejích třinácti letech jsme mohli pomýšlet na tréninky s o rok staršími. Linda rychlostně zvládá tréninky s dospělými," prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéftrenér pražské Sparty Daniel Filjo.

Jestliže úspěch českých tenistek na MS do 14 let není vzhledem k osobnosti Fruhvirtové velkým překvapením, u chlapců platí pravý opak. Nenasazený český tým dokázal ze skupiny se Španělskem, Paraguayí a Japonskem postoupit z druhého místa, ve čtvrtfinále ale měla přijít důrazná stopka.

Mladí Češi se utkali s momentálně nejsilnějším týmem světa, Francií.

A favority v Prostějově naprosto šokovali. 

Jakub Nicod v prvním zápase zdevastoval Lucu Van Asscheho po setech 6:0, 6:1. Oldřich Vejšický pak uhrál jen čtyři gemy proti Seanu Cueninovi, závěrečná čtyřhra ovšem patřila právě jemu v páru s Hynkem Bartoněm. V pátečním semifinále se český tým utkal o postup do finále proti Peru a uspěl. Ve dvouhrách ve třech setech shodně zvítězili Vejšický a Bartoň.

V Prostějově se letos světový šampionát týmů do 14 let koná už podvacáté za sebou, celkově jde o 28. ročník soutěže, která tradičně představuje největší talenty z celého světa.

Šafářová větrala Rockyho, Hlaváčková se nemohla přestat smát. Češky tenhle týden daly kurtům vale Šafářová větrala Rockyho, Hlaváčková se nemohla přestat smát. Češky tenhle týden daly kurtům vale Prohlédněte zde
reklama