Skvělá Siniaková! Ve finále turnaje v Bastadu porazila Wozniackou a slaví druhý titul na okruhu WTA

30. 7. 2017 19:06
Tenistka Kateřina Siniaková porazila ve finále antukového turnaje v Bastadu nejvýš nasazenou Dánku Caroline Wozniackou 6:3, 6:4 a získala druhý titul na okruhu WTA v kariéře. Poprvé se radovala v lednu v Šen-čenu. Naopak Wozniacká prohrála i páté letošní finále, z toho potřetí s českou hráčkou.
Kateřina Siniaková si v Bastadu dokráčela až pro titul
Kateřina Siniaková si v Bastadu dokráčela až pro titul | Foto: ČTK

Bastad - Začátek singlového finále byl kvůli dešti odložen o tři hodiny a v prvním setu pak měla turnajová šestka Siniaková za stavu 4:1 pět brejkbolů, avšak ani jeden neproměnila. Následně si prohraným podáním zkomplikovala situaci, ale nakonec sadu přece jen dotáhla k vítězství.

Po jejím skončení si nejdříve vzala přestávku na ošetření Wozniacká, vzápětí ji s ovázanou paží napodobila i Češka. Ve druhém setu sice neudržela servis jako první Siniaková, ale dvěma brejky otočila skóre z 1:3 na 5:3 a po necelých dvou hodinách proměnila druhý mečbol.

Jednadvacetiletá Siniaková hrála čtvrté finále na okruhu, po loňských prohrách právě v Bastadu a v Tokiu uspěla na třetí pokus v lednu v Šen-čenu. Za druhý turnajový triumf získala prémii 43 tisíc dolarů (zhruba 950 tisíc korun) a v novém vydání žebříčku se posune z 56. na 39. místo. Dosud nejlépe byla ještě o tři příčky výš.

Krejčíková s Argentinkou Maríou Irigoyenovou podlehly ve finále Nizozemkám Quirine Lemoineové a Arantxe Rusové 6:3, 3:6, 8:10. Přesto s Argentinkou dosáhly nejlepšího společného výsledku v soutěži WTA. Jejich dosavadním maximem byly dvě semifinálové účasti z loňského roku.

Krejčíková usilovala o druhý triumf ve čtyřhře na okruhu WTA. Předloni v Québecu zvítězila po boku Belgičanky An-Sophie Mestachové, když na druhé straně kurtu stála i její současná partnerka Irigoyenová. Postupem do deblového finále Krejčíková splnila normu z předchozích tří sezon.

Tenisový turnaj žen v Bastadu (antuka, dotace 250.000 dolarů) - dvouhra, finále: Siniaková (7-ČR) - Wozniacká (1-Dán.) 6:3, 6:4. Čtyřhra - finále: Lemoineová, Rusová (Niz.) - Irigoyenová, Krejčíková (4-Arg./ČR) 3:6, 6:3, 10:8.