reklama

Skvělý úvod Strýcové, v Brisbane vyřadila nasazenou sedmičku Kontaovou. Muchová končí

Barbora Strýcová Barbora Strýcová autor: Reuters
Barbora Strýcová zahájila vítězně sedmou sezonu v řadě. Na turnaji v Brisbane, kam se vrátila po osmi letech, v prvním kole porazila Britku Johannu Kontaovou po více než dvou hodinách 6:2, 3:6 a 6:3. Ve druhém kole se světová deblová jednička mohla utkat s Karolínou Muchovou, ale ta nestačila na Američanku Alison Riskeovou a prohrála 4:6 a 2:6.

Třiatřicetiletá Strýcová v minulých letech začínala sezonu v Aucklandu, tentokrát se rozhodla pro Brisbane. A vstup do nového roku jí znovu vyšel. "Měla jsem dobrou přípravu, byla jsem s rodinou," odpověděla na dotaz, proč v prvním zápase opět uspěla. "Dnes rozhodl můj dobrý servis, jsem spokojená," řekla na kurtu.

Kontaovou, která od US Open nehrála a laborovala s kolenem, porazila i ve třetím vzájemném duelu. Loni to bylo ve wimbledonském čtvrtfinále.

Třiadvacetileté Muchové první herní příprava před Australian Open nevyšla. Riskeová, která je v žebříčku o dvě příčky výše devatenáctá, si vytvořila tlak kvalitním podáním, nechybovala a stačilo jí 78 minut na postup.

V Brisbane se představí také obhájkyně titulu Karolína Plíšková, Petra Kvitová a po úspěšné kvalifikaci i Marie Bouzková. Strýcová může teoreticky na Plíškovou narazit ve čtvrtfinále.

Kristýnu Plíškovou čeká loňská vítězka

Kristýna Plíšková na tenisovém turnaji v čínském Šen-čenu postoupila do druhého kola a zahraje si proti loňské vítězce Aryně Sabalenkové. Duel s běloruskou favoritkou si zajistila díky výhře nad Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou 6:3 a 6:3.

Sedmadvacetiletá Kristýna Plíšková, sestra světové dvojky a 66. hráčka žebříčku, předvedla suverénní výkon a nenabídla Beguové jediný brejkbol. Postup slavila po hodině a čtvrt. Sabalenková vyprovodila Rusku Margaritu Gasparjanovou ve druhém setu s "kanárem".

Tenisový turnaj žen v Brisbane (tvrdý povrch, dotace 1,5 mil. dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Strýcová (ČR) - Kontaová (7-Brit.) 6:2, 3:6, 6:3, Keninová (USA) - Sevastovová (Lot.) 7:6 (7:1), 6:4, Riskeová (USA) - Muchová (ČR) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Karolína Plíšková, Vekičová (ČR/Chorv.) - Čchan Jüng-žan, Čchan Chao-čching (3-Tchaj-wan) 6:3, 3:6, 10:7.

Tenisový turnaj žen v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 775.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Kristýna Plíšková (ČR) - Beguová (Rum.) 6:3, 6:3, Sabalenková (2-Běl.) - Gasparjanová (Rus.) 6:3, 6:0, Wang Čchiang (4-Čína) - Džabúrová (Tun.) 6:0, 6:3, Muguruzaová (6-Šp.) - Wang Sin-jü (Čína) 3:6, 6:3, 6:0, Rybakinová (7-Kaz.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:2, 1:6, 6:2, Rogersová - Gibbsová (obě USA) 6:3, 5:7, 6:4, Sasnovičová (Běl.) - Friedsamová (Něm.) 6:2, 6:3, Pcheng Šuaj - Ču Lin (obě Čína) 6:2, 3:6, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Friedsamová, Gasparjanová (Něm./Rus.) 6:1, 6:2.

reklama