reklama

Svět začíná hltat Krejčíkovou. Její bitva s polskou senzací v Miami budí zájem

Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková autor: ČTK
České tenistce Barboře Krejčíkové se po skvělých výkonech dostává zaslouženého respektu. V Miami bude její duel druhého kola proti úřadující šampionce Roland Garros ozdobou dnešního hracího dne.

Dlouhé roky se marně snažila protlačit do elitní stovky žebříčku. Povedlo se jí to až v říjnu minulého roku, pak ale během krátké doby suverénně potvrdila, že její příslušnost k elitě není žádným dílem náhody nebo momentálního štěstí.

Martincová v Miami postoupila a útočí na první stovku žebříčku Martincová v Miami postoupila a útočí na první stovku žebříčku Čtěte zde

Krejčíková je po finálové účasti na minulém turnaji v Dubaji členkou první čtyřicítky žebříčku a s čerstvou pověstí hráčky, která v současné formě může porazit kohokoli, vstoupila úspěšně i do dalšího nesmírně prestižního podniku v Miami.

V prvním kole velkého floridského turnaje ve třech setech přetlačila Rusku Annu Blinkovovou a připsala si šesté vítězství z posledních sedmi zápasů.

Teď ji čeká hvězdná Polka Iga Šwiateková.

Devatenáctiletá dívka, která na loňském French Open, na němž shodou okolností významně prorazila i Krejčíková, neprohrála ani jediný set, s každou soupeřkou ztratila maximálně pět her a došla si v tempu uragánu pro grandslamový titul. Podobně působivě ovládla letos i turnaj v Adelaide.

Na žebříčku, který nadále zůstává částečně zmražený, sice figuruje na šestnáctém místě, podle spravedlivějších standardních propočtů by ale měla být světovou trojkou.

Spravedlivé žebříčky: Rusové dobývají trůn, Plíšková a Kvitová spadly mimo elitu Spravedlivé žebříčky: Rusové dobývají trůn, Plíšková a Kvitová spadly mimo elitu Čtěte zde

Krejčíkovou zkrátka v Miami čeká bitva proti jedné z největších hvězd současného ženského tenisu, přičemž se o zajímavém duelu v zámoří hodně mluví.

Vlivný americký magazín Tennis.com ve svém článku o třech zápasech, které se dnes na Floridě rozhodně vyplatí sledovat, jmenoval ten česko-polský na prvním místě.

A rozhodně nejenom kvůli polské senzaci.

"Tohle by mělo být zábavné první setkání," napsal v narážce na to, že se obě protagonistky na okruhu dosud nepotkaly. Vyjmenoval pak poslední úspěchy Šwiatekové, pak hned pozornost upřel na brněnskou rodačku.

"Oprávněně se hodně mluví o úderových schopnostech Šwiatekové, jejím měnícím se tempu, ale hladké údery Češky a její skálopevné ruce na síti nemohou být přehlíženy," pochválil autor Matt Fitzgerald pětadvacetiletou českou tenistku.

Pohádkový průlom. Krejčíková po prudké explozi dobývá svět. Kde má strop? Pohádkový průlom. Krejčíková po prudké explozi dobývá svět. Kde má strop? Čtěte zde

"Celkově bychom měli vidět skvělý zápas plný forhendů a výměn, obě tenistky jsou schopné skvěle improvizovat," uzavřel.

Samotná Krejčíková si bude moci ověřit, zda už si zvyká na souboje s těmi opravdu nejlepšími. Po finálové porážce v Dubaji s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Garbině Muguruzaovou prohlásila:

"Pořád se teprve učím, jak hrát proti těm nejlepším. Koukám, jak to dělají, proč jsou ve špičce. Je to pro mě velká škola. Duelem proti Garbině jsem se i přes porážku hodně naučila, jsou to věci, které snad příště zvládnu lépe."

Utkání mezi Šwiatekovou a Krejčíkovou, které rozhodne o hráčce postupující mezi dvaatřicítku nejlepších, můžete na Aktuálně.cz sledovat v podrobné online reportáži.

Deset ložnic, patnáct koupelen. Tohle je přepychové sídlo Ivana Lendla Video |  01:50
reklama