reklama

"Slíbili nám Evropu a pošlou nás do Mexika." Siniaková lamentuje nad Turnajem mistryň

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. autor: Reuters
Časový posun, velká nadmořská výška a krátký čas na aklimatizaci. Turnaj mistryň v mexické Guadalajaře budí rozpaky. Hodně rozčarovaná je z rozhodnutí WTA také členka aktuálně nejlepšího tenisového páru světa Kateřina Siniaková. Na turnaji v Ostravě přiznala, že účast na závěrečné akci sezony budou muset s Barborou Krejčíkovou zvážit.

Podnik pro nejlepších osm hráček a deblových párů by měl být slavnostní tečkou za sezonou, ale letos je to pro spoustu z nich komplikovaná přítěž. Hraje se od 8. listopadu, tedy jen dva dny po finále Poháru Billie Jean Kingové, který se odehraje v Praze.

Krejčíková a Siniaková potvrdily start v Billie Jean King Cupu Krejčíková a Siniaková potvrdily start v Billie Jean King Cupu Čtěte zde

"Jsem zaskočená, slíbili nám, že bude Turnaj mistryň někde v Evropě, místo toho je v Mexiku. Pro holky, které budou hrát Billie Jean Cup, to bude hodně těžké s přejezdem a aklimatizací ve vysoké nadmořské výšce," postěžovala si Kateřina Siniaková, která by měla s Barborou Krejčíkovou na Turnaji mistryň plnit roli deblových jedniček.

Ty už přitom podle prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky přislíbily účast v reprezentaci a zahrají si finálový turnaj v O2 areně.

Pochybnosti nad tím, zda se vydat do Mexika, už vyjádřila například australská světová jednička Ashleigh Bartyová, která si stěžovala i na speciální beztlaké míče, kterými se bude na turnaji hrát.

Český pár musí plány na konec roku ještě probrat, po US Open na podrobné plánování zbytku programu neměly tenistky čas.

Šampionka z Paříže Krejčíková má už jistý premiérový start na Turnaji mistryň Šampionka z Paříže Krejčíková má už jistý premiérový start na Turnaji mistryň Čtěte zde

"Zatím jsme to neřešily, nejblíž jsme domluvené na Indian Wells a pak se uvidí. Musíme zvážit víc věcí, bude se přecházet z haly ven, budou tam podmínky, kvůli kterým asi hodně holek nebude hrát v Praze a raději odjedou na týden do Mexika a budou se připravovat," spekuluje Siniaková.

Pro nejbližší dny se bude pětadvacetiletá rodačka z Hradce Králové soustřeďovat na singlovou kariéru. V Ostravě by si tento týden ráda odehrála víc zápasů, ale hned do toho prvního vyfasovala krajanku Terezu Martincovou.

"Terka má letos skvělou sezonu, dostala se do stovky, hraje dobře. Ale v tom nabitém pavouku není moc z čeho si vybírat. Budu se snažit zahrát co nejlépe," slíbila Siniaková.

reklama