reklama

Evropa rozesmutnila McEnroea. Má dva nejlepší hráče všech dob, uznal slavný bouřlivák

Roger Federer a Novak Djokovič Roger Federer a Novak Djokovič autor: ČTK
Podle kapitána výběru světa to měli jeho svěřenci těžké, když naproti stáli Novak Djokovič a Roger Federer.

Chicago/Praha - Zase to byla skvělá show, zase byl k vidění senzační tenis a zase se radovali hráči Evropy. Laver Cup v Chicagu viděl obhajobu týmu kapitána Björna Borga a výběr zbytku světa smutnil i na domácí půdě.

"Ve čtyřech zápasech jsme měli mečbol, ale nedotáhli jsme je, i tak cítím, že můj tým hrál skvěle a jsem na něj pyšný," chválil červené mužstvo světa jeho kapitán John McEnroe poté, co Evropa dotáhla skóre na rozhodujících 13:8.

Tři mečboly odvracel v zápase proti Johnu Isnerovi také Švýcar Roger Federer, v té době domácí vedli 8:7, pak ale přišel zlom a Alexander Zverev dotáhl starý kontinent v duelu proti Andersonovi k druhému triumfu. 

"Cítil jsem, že máme šanci, ale Evropa měla dva z nejlepších hráčů, kteří tu kdy žili, Djokoviče a Federera," smutnil slavný bouřlivák McEnroe.

Zatímco někdejší americká světová jednička má srovnání s loňským ročníkem v Praze, Jihoafričan Kevin Anderson si v Chicagu odbyl premiéru. A i když právě on byl tím, který prohrál rozhodující zápas v supertiebreaku, přetrvávají v něm pozitivní pocity.  

"Už když jsem zjistil, že se bude hrát v Chicagu, byl jsem nadšený. Teď můžu říct, že jsem hrál před nejlepším publikem na světě," nešetřil superlativy borec, který o víkendu vrátil Djokovičovi wimbledonskou porážku ve finále. 

I Srb si odbyl první účast v novém formátu soutěže, žádným bodem nepřispěl, ale na konci zvedl trofej nad hlavu. "Moc jsem si užil rozhovory s Rogerem, mluvili jsme o tolika věcech, nejen o tenise, ale i o životě, rodině, fotbalu. A ostatní kluci házeli kolem vtípky, bylo to úžasné," nechal se slyšet Djokovič.

Pro Federera bylo parťáctví se srbskou hvězdou rovněž speciální, vždyť na okruhu s Djokovičem svedl spoustu velkých bitev. Navíc s ním má nepříznivou vzájemnou bilanci 22:25.

"Strávit čas s Novakem bylo skvělé, ale tím neříkám, že to nějak zjemní naši rivalitu. Ta tam bude pořád a já doufám, že si proti sobě ještě hodněkrát zahrajeme," dodal Švýcar.

Pro něho bude třetí ročník Laver Cupu velmi speciální, protože ho jako zakladatel přiveze do rodné Basileje. Výběr světa má ale jasno, že tam už bude pohár jeho. "Utvořila se tady skvělá parta, na které budeme stavět i příští rok a tentokrát už vyhrajeme," zavelel McEnroe.

Výběr Evropy i podruhé vyhrál Laver Cup. Klíčové body zařídil Zverev Výběr Evropy i podruhé vyhrál Laver Cup. Klíčové body zařídil Zverev Čtěte zde
reklama