reklama

Smutný Veselý: Davis Cup prostě neumím. Nemám na to psychiku, peru se sám se sebou

Jiří Veselý v utkání proti Lucasi Pouillemu. Jiří Veselý v utkání proti Lucasi Pouillemu. autor: Dalibor Sosna
Kdyby svůj zápas zvládl, Češi by měli po prvním dni čtvrtfinálového klání Davisova poháru s Francií luxusní dvoubodvý náskok. Jenže se tak nestalo. "Selhal jsem," sypal si popel na hlavu Jiří Veselý.

Třinec – Šel na kurt s nečekaným bodem Lukáše Rosola v zádech. Ale vyhořel. Jiří Veselý ve druhém pátečním duelu čtvrtfinále Davisova poháru proti Francii podlehl soupeřově dvojce Lucasi Pouillemu hladce ve třech setech.

Po utkání přiznal, že ho sužovala nervozita. Hodně kazil a vůbec ho nepodržel jindy silný první servis. Dvaadvacetiletému Francouzi nabídl hned čtrnáct brejkových šancí, ten dokázal čtyři zužitkovat. Veliký byl i počet nevynucených chyb, těch Veselý napáchal 36.

V noci jsem skoro nespal. Hlavně jsem nechtěl udělat ostudu, prozradil Rosol V noci jsem skoro nespal. Hlavně jsem nechtěl udělat ostudu, prozradil Rosol Čtěte zde

Jsou daviscupová utkání opravdu tolik odlišná od klasický turnajových mačů?

Pro mě bohužel ano. V celé kariéře jsem snad až na jeden výkon neodehrál utkání, se kterým bych byl spokojený. Je to pro mě těžké. Za Česko hraji moc rád, ale bohužel na ty zápasy zatím nedokážu nastavit svoji psychiku. Pořád víc soupeřím sám se sebou než se svým soupeřem.

Lukáš Rosol před vámi senzačně porazil Tsongu. S jakými pocity jste šel na dvorec?

Cítil jsem se opravdu dobře. Na kurt jsem šel v klidu, ani v rozehrávce to nebylo špatné. Moc jsem se těšil na domácí publikum, ale hledat pozitiva v tom dnešním výbuchu je opravdu těžké.

Je domácí prostředí víc svazující?

Asi ano. Usnul jsem až někdy v jednu hodinu ráno... ale na to bych se vůbec nechtěl vymlouvat. Hrál jsem hrozně od prvního do posledního míče. Dělal jsem jednu lehkou chybu za druhou. Takhle se zápasy vyhrávají těžko.

reklama