reklama

"Snad si zpřetrháš achilovky." Martincová navzdory výhrám dostává nechutné zprávy

Tereza Martincová Tereza Martincová autor: Reuters
Postupně šplhá do první tenisové stovky, ale spoustě lidem leží v žaludku. Tenistka Tereza Martincová prožívá na okruhu úspěšné týdny, ovšem na sociálních sítích sklízí výhrůžné a nechutné zprávy.

Že se to po prohraných zápasech na instagramech tenistů hemží výhrůžkami zhrzených sázkařů, je už téměř běžná věc. Před pár týdny to připomněla například jiná česká tenistka Markéta Vondroušová.

Té někteří uživatelé prostřednictvím sociálních sítí dokonce přáli smrt. "Jdi do p…, kvůli tobě jsem prohrál 150 eur. Jdi radši hrát kriket," zněl například jeden z těch umírněnějších vzkazů.

To Martincová nyní prožívá povedené období kariéry. Na turnaji v Dauhá se z kvalifikace prodrala do druhého kola a v něm je i na probíhajícím podniku v Lyonu, když v úvodní bitvě přehrála světovou devadesátku Rumunku Anu Bogdanovou. V živém žebříčku je už teď na 132. místě a blíží se vytoužené stovce.

Přesto je trnem v oku některých internetových individuí, kteří jí posílají někdy až nechutné zprávy. V úterý po postupu do druhého kola je zveřejnila na Instagramu.

"Doufám, že si zpřetrháš achilovky a už nikdy nebudeš hrát tenis," stojí v jednom z několik útočných vzkazů.

Vzkazy pro Terezu Martincovou Vzkazy pro Terezu Martincovou Foto: instagram

Další nevynechávají ani rodinné příslušníky a nadávají všem kolem české tenistky. 

Martincová si ale z útoků nic nedělá a ironicky za podobné zprávy svým "hejtrům" dokonce poděkovala. Nyní už se soustředí na další zápas, ve kterém se o čtvrtfinále popere se Slovenkou Viktórií Kužmovou.

reklama