reklama

Kerberová znovu neprošla sítem prvního kola, Plíšková má šanci zaútočit na její post

Angelique Kerberová skončila v prvním kole French Open podruhé v řadě. Angelique Kerberová skončila v prvním kole French Open podruhé v řadě. autor: Reuters
Světová jednička Angelique Kerberová se s tenisovým French Open loučí překvapivě již v prvním kole. Německá hráčka nestačila na Rusku Jekatěrinu Makarovovu, které podlehla dvakrát 2:6.

Paříž - Světová jednička Angelique Kerberová vypadla na Roland Garros stejně jako loni v prvním kole. Německá tenistka prohrála na pařížském grandslamu 2:6, 2:6 s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a dala teoretickou šanci Karolíně Plíškové na posun na první místo žebříčku. Česká tenistka k tomu ale potřebuje na neoblíbené antuce postoupit do finále.

Já brečím? Ne, ty brečíš. Vítězný comeback Kvitové dojal tenisový svět Já brečím? Ne, ty brečíš. Vítězný comeback Kvitové dojal tenisový svět Čtěte zde

Devětadvacetiletá Kerberová je první nejvýše nasazenou hráčkou v takzvané open éře, jež skončila na French Open už v úvodním kole. Její dnešní vyřazení nicméně není takovým překvapením, neboť letos ještě nezískala titul a na třech přípravných antukových turnajích před Paříží vyhrála jen dva zápasy.

Letošní výsledky Kerberové ostře kontrastují s těmi v minulé sezoně, kdy získala grandslamové tituly v Austrálii a na US Open. "Loni to bylo úplně jiné. Samozřejmě, tlak je tu vždycky, ale letos jsou očekávání mnohem vyšší. I ode mě samotné, protože vím, co dokážu," řekla Kerberová.

Rodačka z Brém se nyní bude snažit naladit na travnatou část sezony s vrcholem ve Wimbledonu, kde bude obhajovat loňské finále. "Teď musím zase najít sama sebe a co nejrychleji na antuku zapomenout," řekla Kerberová.

Vedle Plíškové má šanci na posun na první místo žebříčku i Rumunka Simona Halepová, jež ale musí získat titul. 

"Žebříček se snažím neřešit. Vím, že jsem hrála teď v Římě o druhé místo, těsně se to nepovedlo, ale může to být otázka času. Nechci se na to upínat. Pro mě jsou důležitější výsledky než samotný žebříček; ten přijde s výsledky. Na jedničku už vůbec nemyslím. Tam je teď hodně bodů," řekla Plíšková v pátek před turnajem.

Čtyřicátá hráčka světa Makarovová si zahrála poprvé v kariéře zápas dvouhry na centrálním kurtu Philippea Chatriera a poprvé porazila světovou jedničku. "Nechtěla jsem jen čekat na její chyby," řekla k zápasu s Kerberovou ruská tenistka, jež už letos na antuce porazila například hráčky top 10 Agnieszku Radwaňskou z Polska a Slovenku Dominiku Cibulkovou.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde
reklama