reklama

Soud v Brně otevře případ napadení Kvitové. Tenistka však nejspíš nepřijde

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: ČTK
Radimu Žondrovi hrozí za vydírání a přečin porušování domovní svobody až 12 let vězení. Vinu popírá.

Brno - Krajský soud v Brně se dnes začne zabývat případem napadení tenistky Petry Kvitové, které pachatel předloni v prosinci v bytě v Prostějově vážně pořezal levou ruku. Státní zastupitelství z činu viní třiatřicetiletého Radima Žondru, za vydírání a přečin porušování domovní svobody mu hrozí až 12 let vězení. Muž vinu popírá. Účast Kvitové není předpokládána, řekla mluvčí krajského soudu Eva Angyalossy.

"Paní předsedkyně senátu je vzhledem k mediálnímu zájmu o tuto kauzu poměrně opatrná a nepřeje si, aby soud sděloval podrobné informace," uvedla mluvčí. Doplnila ale, že veřejnost z jednání nebude vyloučena, bude však zakázáno pořizování videozáznamů. Na dnešek by také patrně neměli být pozváni žádní svědci ani znalci. Mluvčí doplnila, že se nepředpokládá ani účast Kvitové, která bude mít svého zmocněnce. Nelze však podle ní odhadnout, jak se k věci postaví sama poškozená.

Žondra se podle státního zastupitelství dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde provést revizi kotle. V bytě ji napadl a vážně pořezal na ruce. Tenistka se poté podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů, rekonvalescence trvala řadu měsíců.

Pořezaná ruka? Už nikdy to nebude lepší, musím se s tím sžít, říká Kvitová Pořezaná ruka? Už nikdy to nebude lepší, musím se s tím sžít, říká Kvitová Čtěte zde
reklama