reklama

Srpnové ankety WTA českým tenistkám nepřály. Kvitová i Vondroušová našly přemožitelky

Petar Kvitová se úderu měsíce nedočkala. Petar Kvitová se úderu měsíce nedočkala. autor: Reuters
Hráčkou srpna se stala japonská vítězka US Open Naomi Ósakaová, V kategorii průlom měsíce získala nejvíce hlasů běloruská tenistka Aryna Sabalenková

Londýn - Petra Kvitová ani Markéta Vondroušová nevyhrály tradiční ankety WTA za srpen. Dvojnásobná wimbledonská šampionka byla v pětičlenné nominaci na úder měsíce, devatenáctiletá Vondroušová na průlom měsíce. Hráčkou srpna potvrdili fanoušci hlasováním japonskou vítězku US Open Naomi Ósakaovou.

Dvacetiletá Ósakaová získala před týdnem v New Yorku první grandslamový titul a v anketě na webu WTA za sebou nechala světovou jedničku Simonu Halepovou, finálovou soupeřku z US Open Serenu Williamsovou i Kiki Bertensovou.

V kategorii průlom měsíce získala nejvíce hlasů běloruská tenistka Aryna Sabalenková, jež prožila skvělé turnaje v Severní Americe v Cincinnati, New Havenu i na US Open a dostala se v žebříčku na životní 20. místo. Vondroušová obsadila v anketě čtvrté místo.

Kvitová se svým vítězným bekhendem ze Cincinnati skončila druhá za Marií Šarapovovou, která získala od fanoušků o necelých 100 hlasů více. A to za forhend z turnaje v Montrealu.

This fierce forehand from Maria Sharapova received top votes for August's Shot of the Month presented by Cambridge Global Payments!

Zveřejnil(a) WTA dne 15. September 2018
reklama