reklama

Štěpánkova trenérská premiéra se blíží. Djokovič je připravený na australský comeback

Novak Djokovič Novak Djokovič autor: Reuters
Srbský tenista Novak Djokovič se po půl roce trápení s bolavým loktem vrací na svém nejoblíbenějším grandslamu po boku trenéra Radka Štěpánka.

Melbourne - Šestkrát tu slavil vítězství, na žádném jiném grandslamu nezažil tolik radosti jako právě na Australian Open. Těžko si mohl srbský tenisový šampion Novak Djokovič vybral lepší místo pro návrat po půlročním trápení s bolavým loktem než právě Melbourne.

Na okruh se vrací s trochu pozměněnou technikou i doplněným týmem. Do jeho trenérského štábu se po bok Andreho Agassiho připojil český daviscupový reprezentant Radek Štěpánek.

"Radek je jedním z těch nejdéle působících hráčů na okruhu. Má spoustu zkušeností s tím, jak udržet hlavu i tělo ve střehu a prodloužit si tak sportovní život. Do role kouče se dostal velmi rychle. Nedávno skončil aktivní kariéru, a tak přesně ví, čím si procházím. Má velmi dobrý pozorovatelský talent a s Andrem si velmi dobře rozumí," prohlásil třicetiletý Srb v rozhovoru pro server Sport360 na konci minulého roku.

Nyní mají společně za sebou více než měsíc přípravy a jsou nažhaveni znovu naskočit do tenisového kolotoče.  

"Jsem šťastný, že jsem zpátky, zase můžu hrát tenis a znovu bojovat na velkých turnajích, chybělo mi to," řekl v sobotu Djokovič novinářům v Melbourne. Dlouho je i fanoušky napínal, zda se z prvního grandslamu neodhlásí, loket už je ale v pořádku natolik, aby mohl startovat.

"Ještě se stoprocentně neuzdravil, teď už je ale na takové úrovni, kdy můžu hrát a každý den je to lepší a lepší," dodal.

Před Australian Open si sice už tento týden zahrál v Melbourne exhibici, ale i když tam Dominica Thiema ve vzájemném duelu přehrál, jako ostrý zápas se to počítat nedá. Celou dobu hrál navíc s bílým rukávem na pravé paži.

"Když půl roku nehrajete pořádný zápas, nevíte, jak se bude loket chovat v ostré zátěži. To poznám v průběhu turnaje," řekl rodák z Bělehradu.

Otestovat bude muset i nový servis, který kvůli problémům s loktem musel natrénovat, aby se obtíží zbavil. "Jde o tři nebo čtyři detaily. Jde o korekci, díky které budu moci být efektivnější a budu ztrácet méně energie," vysvětlil.

V Austrálie začne jako nasazená čtrnáctka proti Američanovi Donaldu Youngovi a rozhodně si věří. "Vím, čeho jsem pořád schopný a že dokážu porážet i ty nejlepší hráče na světě," slíbil Srb.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde
reklama