reklama

Stosurová definitivně přijde o Wimbledon, únavová zlomenina ji zabrzdí až do srpna

Samantha Stosurová Samantha Stosurová autor: Reuters
Před několika dny avizovala australská tenistka Samantha Stosurová, že nejspíš kvůli zranění vynechá Wimbledon. Nyní už je to definitivní, únavová zlomenina na pravé ruce zabrzdí Australanku minimálně do konce července.

Melbourne - Zraněná australská tenistka Samantha Stosurová se definitivně vzdala naděje, že si zahraje ve Wimbledonu. Únavová zlomenina v pravé ruce, kterou odhalilo vyšetření po Roland Garros, ji nepustí na kurt nejméně do konce července.

Novodobé bohyně v Paříži. Milovníkům ženské krásy Šarapovová na Roland Garros nechybí Novodobé bohyně v Paříži. Milovníkům ženské krásy Šarapovová na Roland Garros nechybí Prohlédněte zde

Wimbledon začne za dva týdny a třiatřicetileté Australance navíc hrozí, že se nevejde mezi nasazené hráčky pro další grandslam US Open, které v roce 2011 vyhrála. Momentálně jí patří ve světovém žebříčku 34. místo.

"Stalo se mi to v Paříži a od té doby nemůžu nic dělat, protože ruka bolí a je pořád oteklá. Nebudu moct hrát tak osm týdnů, takže až do srpna," řekla Stosurová deníku The Sydney Morning Herald.

Zkušená tenistka a bývalá světová čtyřka přeruší sérii 37 grandslamů, na kterých nechyběla od Australian Open v roce 2008. S nedávným Roland Garros se rozloučila ve čtvrtém kole po porážce od pozdější senzační šampionky Jeleny Ostapenkové z Lotyšska.

reklama