reklama

Stosurová vyhrála s Čang Šuaj čtyřhru na domácím grandslamu

Samantha Stosurová a Čang Šuaj, vítězky Australian Open 2019 Samantha Stosurová a Čang Šuaj, vítězky Australian Open 2019 autor: Reuters
Australská tenistka Samantha Stosurová a Číňanka Čang Šuaj vyhrály čtyřhru na Australian Open a získaly první společnou grandslamovou trofej. Ve finále v Melbourne porazily obhájkyně titulu Kristinu Mladenovicovou a Timeu Babosovou 6:3, 6:4. Francouzsko-maďarský pár zdolaly za hodinu a 37 minut.

Čtyřiatřicetiletá Stosurová vybojovala na domácím grandslamovém turnaji první titul, celkem už má na kontě tři deblové trofeje. V roce 2005 vyhrála s Lisou Raymondovou US Open, o rok později přidaly triumf na Roland Garros. Čang Šuaj se z titulu radovala poprvé.

Vítězka dvouhry na US Open z roku 2011, která se v minulosti před domácím publikem často trápila nervozitou, si vybrala slabší chvilku i tentokrát. Při prvním mečbolu Stosurová zahrála v Areně Roda Lavera dvojchybu, nakonec ale zápas zvládla dopodávat.

Navázala tak na Aliciu Molikovou, která se v roce 2005 radovala jako dosud poslední domácí hráčka z titulu ve čtyřhře na Australian Open. Na australskou vítězku ve dvouhře čekají v Melbourne už 41 let, naposledy tu vyhrála Christine O'Neilová.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 60,5 milionu australských dolarů):

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Stosurová, Čang Šuaj (Austr./Čína) - Mladenovicová, Babosová (2-Fr./Maď.) 6:3, 6:4.

reklama