reklama

Strýcová a Plíšková už nejsou kamarádky. Tvrdých výroků přibývá, zapojily se Benešová i Koukalová

Barbora Strýcová (v modrém) uklidňuje fedcupové fanoušky. Současný konflikt s Karolínou Plíškovou (druhá zprava) prý reprezentaci nepoznamená. Barbora Strýcová (v modrém) uklidňuje fedcupové fanoušky. Současný konflikt s Karolínou Plíškovou (druhá zprava) prý reprezentaci nepoznamená. autor: Milan Kammermayer
Úterní mediální výstup tenistky Barbory Strýcové týkající se rozchodu s trenérem Tomášem Krupou, který v příští sezoně povede českou jedničku Karolínu Plíškovou, vyvolal vlnu emocí. Tvrdých výroků v kauze přibývá, Strýcová ale uklidňuje fanoušky: Fed Cup to nepoznamená!

Praha - "Slovo kamarádka už bych teď ani nepoužívala," řekla Barbora Strýcová na adresu Karolíny Plíškové.

Voják Krupa byl předloni v ženském tenisu ztracený, teď má pomoct Plíškové ke grandslamu Voják Krupa byl předloni v ženském tenisu ztracený, teď má pomoct Plíškové ke grandslamu Čtěte zde

Zdá se, že nehrající fedcupový kapitán Petr Pála bude mít v příští sezoně co dělat, aby dal dohromady harmonicky fungující tým. Kauza rozpoutaná kolem přestupu žádaného trenéra Tomáše Krupy od jedné české tenistky k druhé totiž eskaluje do nepříjemných, osobních rozměrů.

Tvrdé výroky používají všechny strany. A postupně se připojují i další osobnosti českého tenisu.

Jednatřicetiletá Strýcová oznámila rozchod s bývalým koučem Tomáše Berdycha v úterý. Vysvětlila, že ji zabolel způsob, jakým se o přestupu Krupy ke světové trojce dozvěděla.

"Řekla mi, že se se mnou chce sejít a něco mi říct. Oznámila mi, že chce mého trenéra. Mezitím jel pan Hrdlička všechno vyjednávat. Napsala jsem Tomášovi a on mi za dvě hodiny volal, že jde ke Karolíně," popsala Strýcová.

Čerstvá vítězka turnaje v Linci se pak svěřila, že ji Plíšková i Krupa lidsky ranili. "Tohle jsem si nezasloužila. Ona si vyžádala mého trenéra, tak ho má. Úplně mi spadla brada," dodala.

Na výroky Strýcové poměrně rychle reagoval Michal Hrdlička, snoubenec a manažer Plíškové. "Z naší strany proběhlo vše korektně. Karolína o tom Báru informovala z očí do očí. Tomáše jsme oslovili, na příští sezonu neměl žádný závazek," uvedl Hrdlička pro web Tenisový svět.

Trenér Krupa odchází za Plíškovou. Domluvili se za mými zády, smutní Strýcová Trenér Krupa odchází za Plíškovou. Domluvili se za mými zády, smutní Strýcová Čtěte zde

I on se ale nevyhnul důraznějšímu vyjádření. "Jen jsem chtěl uvést tyto řeči o podrazu na pravou míru. Ať si ostatní zametou před vlastním prahem," prohlásil.

Celá záležitost už se čile řeší na sociálních sítích. Kromě fanoušků, rozdělených svou přízní na obě strany, se svým názorem přispěchala třeba bývalá hráčka Iveta Benešová.

"Tohle divadlo se mi snad zdá. Slovo 'podraz' mi v jejím podání přijde naprosto absurdní," napsala na Twitter. Na svém facebookovém profilu pak její příspěvek sdílela další někdejší hráčka Klára Koukalová. A přidala svůj vlastní pohled s narážkou na konflikt z minulosti, týkající se s největší pravděpodobností trenéra Igora Bruknera: "Báro, škoda, že ty jsi mi to nikdy do očí neřekla… PODRAZ."

Zajímavě popsal současné poměry na české tenisové scéně expert na sportovní marketing Tomáš Janča. "Kvitová přebere trenéra Plíškové, Plíšková pak Strýcové. Hlaváčková podrazí Hradeckou kvůli Šafářové. Strýcová obviní Hradeckou. Idylka," napsal ve svém tweetu. 

Nepříliš idylického příběhu českých tenisových hvězd si všímají i zahraniční fanoušci. "Kouč opouštějící Strýcovou kvůli Plíškové mi připomíná případ Sama Sumyka, který skončil u Azarenkové, aby mohl trénovat Bouchardovou. Pro případ, že byste to nevěděli, neskončilo to moc dobře," uvedla fanynka vystupující pod nickem Turkish Mommy. 

"Takže Plíšková ukradla Strýcové trenéra? Jak bizarní. Nejsem fanoušek takových hloupostí," připojil se Mitch.

Barbora Strýcová mezitím na Facebooku uveřejnila vyjádření, ve kterém uklidňovala fedcupové fanoušky. Ti totiž logicky projevili obavu z toho, že se současný konflikt dotkne příštích očekávaných bitev české tenisové reprezentace.

V Česku se vychovávají roboti, říká šéf tenisové Sparty. Tlak ambiciózních rodičů už je za hranou V Česku se vychovávají roboti, říká šéf tenisové Sparty. Tlak ambiciózních rodičů už je za hranou Čtěte zde

"Ráda bych ještě odpověděla na otázky a komentáře, které mi chodí a které vidím na sociálních sítích, a to zejména ohledně Fed Cupu. Tým dělá kapitán Petr Pála. On nominuje hráčky, nemusím tam vůbec být, ale když mě nominuje, budu ráda a budu na kurtu lítat jako vždycky a nechám tam duši. Chci dělat lidem radost! Hrát před vyprodanou O2 arenou je něco úžasného a bojujeme za Českou republiku. Ne jenom za sebe. Osobní spory jsou jedna věc, reprezentace druhá. Takže když mě kapitán nominuje, budu poctěná a půjdu hrdě na kurt vyhrát zápas. Klidně po boku Karolíny," vzkázala plzeňská rodačka.

"Děkuji všem za zprávy. Mám za sebou úspěšnou sezonu, jedu dál a více se k tomu vracet nebudu. Tiskovkou a tímhle příspěvkem tohle téma pro mě končí. Až budu mít nového trenéra, tak se to tady dozvíte. Mějte se fajn," uzavřela Strýcová.

Milí fanoušci, dnes jsem měla tiskovou konferenci k mojí výhře turnaje v Linci a ke zhodnocení sezóny. Tak jsme to všechno zhodnotili a pak jsem dostala jsem od novinářů otázku, jestli je pravda, že už mě nebude trénovat můj dosavadní trenér Tomáš Krupa a jestli je pravda, že jde ke Karolíně Plíškové. Očividně máme akční novináře, kteří se v tenise vyznají a tuto informaci už měli. Protože to pravda je, tak jsem na to všem odpověděla. A píšu vám to i tady. Po US Open mi Karolína řekla na schůzce, že chce mého trenéra a že během našeho sezení jede její manažer s nabídkou za ním. Pak mi trenér psal a volal, že se mnou už nemůže pokračovat a bere tu nabídku. Byla jsme z toho hodně špatná. Hlavně ze stylu, jak jsem se to dozvěděla. Já chápu, že to pro trenéra může být zajímavé. Chápu, že ho Karolína chce, protože je to dobrý trenér. Nechápala jsem ten způsob jak jsem se do této situace z hodiny na hodinu dostala a mrzelo mě, že si se mnou trenér nesedl. Ale domluvili jsme se pak , že dojedeme ještě asijskou část turnajů, kde jsem ho chtěla s sebou. Ráda bych ještě odpověděla na otázky a komentáře, které mi chodí a které vidím na sociálních sítích a to zejména ohledně Fed Cupu. Tým dělá kapitán Petr Pála. On nominuje hráčky, nemusím tam vůbec být, ale když mě nominuje, budu ráda a budu na kurtu lítat jako vždycky a nechám tam duši. Chci dělat lidem radost! Hrát před vyprodanou O2 arénou je něco úžasného a bojujeme za Českou republiku. Ne jenom za sebe. Osobní spory jsou jedna věc, reprezentace druhá. Takže když mě kapitán nominuje, budu poctěná a půjdu hrdě na kurt vyhrát zápas. Klidně po boku Karolíny. Děkuji všem za zprávy. Mám za sebou úspěšnou sezonu, jedu dál a více se k tomu vracet nebudu. Dnešní tiskovkou a tímhle příspěvkem tohle téma pro mně končí. Až busu mít nového trenéra, tak se to tady dozvíte. Mějte se fajn

Zveřejnil(a) Barbora Strýcová dne 17. Říjen 2017
reklama