reklama

Strýcová se loučí s Kotyzou. Důchod se blíží a nechci být sobec, prohlásila

View this post on Instagram

Milí fanoušci, mám pro vás zprávu z mého týmu. Po dvou úžasných sezónách jsme se po finále na Turnaji mistryň naposled objali s Davidem Kotyzou jako hráčka a trenér. Rozhodli jsme se ukončit spolupráci. S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše "reálné tenisové sny." A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě. David je jeden z nejlepších trenérů v Česku a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecký ho držet u sebe za každou cenu. Davide, díky za tvrdou práci, za všechny rady a za tvoji trpělivost. :-) Byla to jízda, bylo to nahoru a dolu a bylo to skvělý! 😍 💚 SW19

A post shared by Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova) on

Česká tenistka Barbora Strýcová po dvou letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou. "David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecké ho držet u sebe za každou cenu," napsala Strýcová na sociální sítě.

Kotyza trénoval Strýcovou od sezony 2018 a během dvou let se svojí svěřenkyní slavil sedm turnajových titulů ve čtyřhře, včetně slavného Wimbledonu, který Strýcová letos ovládla společně s Tchajwankou Sie Šu-wej. I díky tomu zakončila Strýcová rok 2019 jako deblová světová jednička. 

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Dnes třiatřicetileté Strýcové se ale dařilo i v singlu, na letošním Wimbledonu dokráčela až do semifinále, kde nestačila na Serenu Wliiamsovou. 

"S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše ,reálné tenisové sny´. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě," uvedla na Instagramu Strýcová. 

Kdo plzeňskou rodačku povede v nové sezoně, zatím není jasné. Stejně jako v případě české singlové jedničky Karolíny Plíškové, která před pár dny oznámila ukončení spolupráce s Conchitou Martínezovou. 

Plíškovou už netrénuje Martínezová. Chci se zase posunout, tvrdí druhá hráčka světa Plíškovou už netrénuje Martínezová. Chci se zase posunout, tvrdí druhá hráčka světa Čtěte zde
reklama