reklama
6:30 • Australian Open • Finále
0:2
2:6 1:6
Barbora Strýcová a Sie Šu-wej s trofejemi pro vítězky ženské čtyřhry na Wimbledonu 2019
Strýcová, Šu-wej Sie
Finále Turnaje mistryň 2018: Tímea Babosová (vlevo) a Kristina Mladenovicová s trofejí pro vítězky
Babosová, Mladenovicová

Pěkné ráno, vítejte u online reportáže z tenisového Australian Open, které se v Melbourne pomalu chýlí ke konci. Dnes budeme sledovat finále dámské čtyřhry, ve které se střetnou dva nejvýše nasazené páry. Barbora Strýcová a Šu-wej Sie se utkají s Timeou Babosovou a Kristinou Mladenovicovou. Zápas by měl začít přibližně v 6:50.

Páteční program už jednu radost českému tenisu přinesl. Barbora Krejčíková si znovu po roce zahraje na grandslamovém Australian Open o titul ve smíšené čtyřhře. Loňská vítězka mixu s Američanem Rajeevem Ramem letos vytvořila dvojici s Chorvatem Nikolou Mektičem a v dnešním semifinále vyřadili za hodinu a čtvrt třetí nasazený kanadsko-finský pár Gabriela Dabrowská, Henri Kontinen 3:6, 6:3 a 10:5 v super tie-breaku.

Krejčíková se může stát první hráčkou po 31 letech, která v Melbourne obhájí titul v mixu. Navázala by na svoji bývalou trenérku a před třemi lety zesnulou Janu Novotnou, která zde uspěla v letech 1988-9 s Američanem Jimem Pughem.

O premiérový titul na Australian Open ale už za chvíli začne bojovat Barbora Strýcová. 

Bez ohledu na výsledek česká tenistka v pondělí přijde o místo deblové světové jedničky, které s krátkou pauzou drží od triumfu na trávě v All England Clubu. V čele žebříčku ji vystřídá její spoluhráčka Sie Šu-wej, která v Melbourne obhajuje méně bodů.

Třiatřicetiletá Strýcová může být první českou vítězkou čtyřhry na Australian Open po třech letech. V roce 2017 zde slavila triumf Lucie Šafářová ve dvojici s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Soupeřky Strýcové a Šu-wej Sie ve finále budou Babosová s Mladenovicovou, které v Melbourne triumfovaly před dvěma lety.

Všechny čtyři protagonistky dnešního finále právě dorazily do arény Roda Lavera.

Půjde o pokračování velké rivality. Strýcová se Sie Šu-wej loni porazily Babosovou a Mladenovicovou cestou za titulem ve Wimbledonu a prohrály s nimi ve finále Turnaje mistryň v Šen-čenu.

Finále právě začíná. Jako první jde podávat Bára Strýcová.

0:15

Mladenovicová začiná skvělým příjmem a vítězným bekhendem.

15:15

Šu-wej vyrovnává, u sítě si připsala dobrý volej pod nohy Francouzky.

15:30

Servis Strýcové byl bídný, Mladenovicová okamžitě trestala.

15:40

Turnajové dvojky mají první brejkboly, přestřelku na síti zvládla nejlépe Babosová.

0:1 Babosová a Mladenovicová získávají gem

Strýcová hned na úvod ztrácí podání, v poslední výměně se obě hráčky potkaly na jedné straně kurtu a tak měla Mladenovicová snadnou pozici.

15:0

Po podání Babosové pokazila Šu-wej forhend.

15:15

Strýcová musela daleko ven z kurtu, aby míček vrátila do hry, bojovnost se vyplatila, protože Tchajwanka poté využila nepříliš dobře načasovaného přeběhu soupeřky.

15:30

Babosová pokazila volej.

15:40

Delší výměnu od základní čáry ukončila Strýcová, volejem div že netrefila uhýbající Mladenovicovou. Dva brejkboly i pro nasazené jedničky.

30:40

Šu-wej nalila míček přesně na volej připravené Mladenovicové.

Sport
Sport
31. 1. 2020
reklama