Strýcová stoupá žebříčkem. V Madridu získala titul a bude světovou trojkou

11. 5. 2019 14:52
Tenistka Barbora Strýcová získala na antukovém turnaji v Madridu druhý letošní titul ve čtyřhře a třetí společný se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Pátá nasazená dvojice porazila ve finále podniku nejvyšší kategorie Premier Mandatory kanadsko-čínský pár Gabriela Dabrowská, Sü I-fan 6:3, 6:1.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Milan Kammermayer

Triumf ve španělské metropoli Strýcovou posune v deblovém žebříčku WTA na třetí místo. Světové čtyřhře tak bude od pondělka kralovat české trio Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková a Strýcová, pro niž je třetí příčka osobním maximem.

Třiatřicetiletá Strýcová s tchajwanskou partnerkou už letos vyhrály turnaj v Dubaji, vloni získaly první cennou trofej v Indian Wells. Česká hráčka rozšířila svou sbírku deblových titulů na 25.

V Madridu dnes nedaly soupeřkám, které ve čtvrtfinále vyřadily Siniakovou s Krejčíkovou, šanci a obě si spravily chuť po brzkém konci ve dvouhře. V úvodním setu se rychle ujaly vedení 4:1 a i přes jednu ztrátu podání ho za 36 minut získaly. Ve druhé sadě už byl česko-tchajwanský pár na servisu neomylný a zápas uzavřel při prvním mečbolu po podání Sie Šu-wej.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 7,021.128 eur):

Čtyřhra - finále:

Strýcová, Sie Šu-wej (5-ČR/Tchaj-wan) - Dabrowská, Sü I-fan (6-Kan./Čína) 6:3, 6:1.