reklama

Strýcová trpí v Austrálii: Měla bych být pozitivní, ale realita je jiná

Barbora Strýcová loni na Australian Open vypadla v prvním kole. Barbora Strýcová loni na Australian Open vypadla v prvním kole. autor: Reuters
Barbora Strýcová už je v Brisbane, kde se připravuje na ostrý start sezony. Energií ale česká tenistka rozhodně nepřekypuje.

Už v neděli začíná příprava na úvodní grandslam roku 2020, tenisově živo tak je logicky zejména u protinožců. 

Třiatřicátá hráčka světového žebříčku Barbora Strýcová tentokrát vybrala Brisbane, kde startovala naposledy před dlouhými osmi lety. V posledních pěti sezonách vždy volila na úvod sezony turnaj v Aucklandu, letos se však rozhodla pro změnu.

Během posledních dnů přípravy loňská překvapivá wimbledonská semifinalistka rozhodně nezahálí, musí se ale prát s těžkými australskými podmínkami i nepříjemnými dozvuky náročného cestování.

"Jelikož je 2. ledna 2020 tak by se sem měl psát asi nějaký pozitivní post jako třeba lets jump to 2020, ale realita momentálně je jiná," napsala Strýcová ve čtvrtek na Instagram.

"Mě se skákat nikam nechce. Chce se mi spát, mám hlad, ale vlastně ne. Jet lag je proste krutej," svěřila se tenistka, která ze své vlasti do Austrálie odletěla na Silvestra.

Strýcová chce po Brisbane sehrát ještě další přípravný turnaj v Adelaide. Samotné Australian Open začíná v Melbourne 20. ledna a Češka na něm bude chtít napravit loňský výpadek hned v úvodním kole, ve kterém nestačila na Kazašku Julii Putincevovou. Jejím melbournským maximem jsou tři osmifinálové účasti z let 2016 - 2018.

Sezonu Strýcová odstartuje už bez trenéra Davida Kotyzy, s nímž spolupracovala dva roky. Dál třiatřicetiletou hráčku vede Lukáš Dlouhý společně s kondičním specialistou Ivanem Machytkou.

reklama