reklama

Strýcová v anketě o tenisový průlom měsíce porazila Muchovou

Barbora Strýcová. Barbora Strýcová. autor: ČTK
Barbora Strýcová po životním grandslamu ve Wimbledonu získala ocenění tenisové asociace WTA za průlom měsíce.

Tradiční anketu za červenec vyhrála i před další českou hráčkou Karolínou Muchovou, která byla ve čtyřčlenné nominaci.

Strýcová prožila ve věhlasném All England Clubu životní turnaj ve 33 letech. Ve dvouhře se probojovala premiérově do grandslamového semifinále, ve čtyřhře slavila trofej a stala se světovou deblovou jedničkou. O tři týdny později ji fanoušci zvolili vítězkou hlasování, které WTA pořádá každý měsíc.

Dvaadvacetiletá Muchová prožila rovněž průlomový grandslam. Při premiéře ve Wimbledonu oslnila výhrou nad Karolínou Plíškovou a následně postupem do čtvrtfinále. V konečném pořadí ankety se mezi Češky vklínila Jelena Rybakinová z Ruska, na čtvrté místo fanoušci zařadili Francouzku Fionu Ferrovou.

Strýcová je letos druhou Češkou, jež anketu o průlom měsíce vyhrála. Za květnové výkony si ocenění vysloužila Markéta Vondroušová.

Hráčkou měsíce se podle očekávání stala wimbledonská šampionka Rumunka Simona Halepová. Stala se tak sedmou letošní vítězkou ankety, za duben to byla Petra Kvitová.

Také Česko má své zázračné dítě. Kvůli Lindě asi pravidla neohnou, obává se trenér Také Česko má své zázračné dítě. Kvůli Lindě asi pravidla neohnou, obává se trenér Čtěte zde
reklama