Siniaková neztratila ani gem, zato Strýcová v Bronxu vypadla s Peraovou

Aktualizováno 21. 8. 2019 0:50
Kateřina Siniaková vyřadila v druhém kole turnaje v newyorském Bronxu ruskou tenistku Anastasiji Potapovovou 6:0, 3:0. Za nepříznivého stavu ve druhé sadě zraněná Ruska utkání skrečovala. Naopak cesta Barbory Strýcové turnajem skončila na raketě domácí Bernardy Peraové.
Kateřina Siniaková postoupila v Bronxu do čtvrtfinále.
Kateřina Siniaková postoupila v Bronxu do čtvrtfinále. | Foto: ČTK

Nasazená pětka Siniaková začala utkání skvěle, soupeřce uštědřila v prvním setu za půl hodiny kanára. Potapovová pravděpodobně nebyla v pořádku od začátku zápasu a po první sadě si vyžádala ošetření.

Ani to však Rusce nepomohlo a poté, co si ve druhém setu dvakrát prohrála podání, utkání skrečovala. Siniaková neztratila ani gem a postoupila do čtvrtfinále, ve kterém změří síly právě s přemožitelkou Strýcové.

Třiatřicetiletá tenistka z Plzně prohrála s Peraovou 6:3, 2:6, 1:6. V prvním kole generálky na US Open měla volný los a 69. hráčka světového žebříčku ji dál nepustila. V jediném předchozím vzájemném utkání přitom Peraová podlehla Strýcové loni na Australian Open ve dvou setech.

Turnajová trojka v Bronxu po dvou brejcích získala úvodní set, v druhém jí to ale Peraová oplatila a v rozhodujícím dějství vedla už 3:0. Pak sice sama přišla o podání, to ji však na cestě za postupem nezastavilo.

Strýcová absolvovala teprve druhý start na amerických betonech. Po wimbledonském pohádkovém tažení, které na londýnské trávě proměnila v deblový titul a semifinálovou účast ve dvouhře, v minulém týdnu nastoupila v Cincinnati. Po postupu z kvalifikace ale vypadla hned v 1. kole.

Tenisový turnaj žen v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Peraová (USA) - Strýcová (3-ČR) 3:6, 6:2, 6:1, Giorgiová (It.) - Petkovicová (Něm.) 3:6, 7:5, 7:6 (7:3), Siniaková (5-ČR) - Potapovová (Rus.) 6:0, 3:0 skreč., Cornetová (Fr.) - Ču Lin (Čína) 7:6 (7:5), 4:0 skreč.