reklama

Stuttgartský masakr levou rukou. Antukový tajfun Kvitové budí úžas i velká očekávání

Petra Kvitová a její vítězné gesto. Petra Kvitová a její vítězné gesto. autor: ČTK
Víkendové výkony Petry Kvitové na antuce ve Stuttgartu byly fenomenální. Co přijde dál?

Praha/Stuttgart - Řeznice z Fulneku. Vzpomínáte si na dávnou přezdívku Petry Kvitové? Časem se přestala používat, sama tenistka se několikrát nechala slyšet, že ji nemá příliš v lásce. 

Nicméně to, co se odehrálo o víkendu v Porsche Areně během semifinále Fed Cupu, byla čistá řezničina.

Kvitová nedala nejmenší šanci ani jedné z domácích hvězd, z kurtu drtivě vypráskala Julii Görgesovou i Angelique Kerberovou a výraznou měrou přispěla k šestému českému finále během osmi let.

Její výkony vzbudily úžas. Ano, byla to stará dobrá Petra Kvitová nadále praktikující svůj nezaměnitelný "bum bum" styl. Jenže na antukovém povrchu, byť nezvykle rychlém, šlo vysledovat i poměrně čerstvé přednosti.

O několik kilogramů lehčí tenistka se skvěle hýbala a zároveň, což je neméně důležité, nepřišla ani o jediný kilopond své síly. "Dobíhám hodně míčů. Na antuku je lepší mít nižší váhu. A míče mi létají pořád," pochvalovala si ještě před prvním zápasem.

Na nohách působila jako dynamit a Němky jen zoufale kroutily hlavami. Neexistoval žádný způsob, jak rozjetou českou lvici zastavit. Na výrazech Görgesové a Kerberové byla bezmoc více než patrná. 

Nabízí se nyní stěžejní otázka. Byl to výjimečný výkon, jaký dokáže Kvitová pravidelně předvádět speciálně v milované týmové soutěži? Nebo jde o předzvěst velkých věcí, které se letos odehrají během antukové části sezony? 

Nebylo by nikterak naivní věřit tomu druhému. Antuka totiž nikdy nebyla povrchem, který by Kvitové vadil. Vždyť dvakrát v kariéře ovládla prestižní podnik v Madridu a v předloňské sezoně zářila právě ve Stuttgartu, kde nadělila kanára Španělce Garbině Muguruzaové a skončila až v semifinále na raketě Kerberové.

Ve středu s ní mimochodem bude hrát zase, v prvním kole místního štědře dotovaného podniku. Už tam se ukáže, zda se opravdu Kvitová dostává na úplně nový výkonnostní level. Pak bude jasněji o tom, zda ji budeme moci pasovat na jednu z favoritek blížícího se French Open.

Samozřejmě nelze vyloučit možnost, že úchvatnou víkendovou formu skutečně vyprodukovalo specifické kouzlo Fed Cupu. Kvitová reprezentaci miluje, o tom nemůže být sporu. "Když hraju za Česko, cítím se jinak," tvrdí.

Fantasticky hrající Petra Kvitová ovládla i svůj druhý duel a poslala Czech Fed Cup Team do finále >> http://aktln.cz/492rFn! 👏👏

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 22. April 2018

Osmadvacetiletá hráčka ve Stuttgartu působivě ukojila svůj fedcupový hlad.

Loni se vinou vážného zranění ruky nezúčastnila. A v sezoně 2016 k zatím poslednímu českému triumfu paradoxně nepřispěla ani jedinou výhrou. Ve čtvrtfinále proti Rumunkám prohrála obě dvouhry, s Monicou Niculescuovou i Simonou Halepovou. V semifinále se Švýcarskem vinou špatné formy vůbec nehrála, ve finále s Francií potom nestačila na Caroline Garciaovou.

Hrdinkami tehdy byly Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou. Tentokrát ale opět veškeré chvalozpěvy míří na dvojnásobnou wimbledonskou vítězku. Zaslouženě.

Kvitová je symbolem oddanosti. V národních barvách už zaznamenala 30 výher, což ji řadí na třetí místo historické tabulky za Helenu Sukovou a Hanu Mandlíkovou. Fed Cup může v listopadu vyhrát už pošesté. Lepší by pak byly už jen slovutné Američanky. Chris Evertová má osm titulů, Billie Jean Kingová o jeden méně.

Takové postavení v dějinách tenisu by Kvitové slušelo. Za bezmeznou loajalitu podpořenou obrovskou spoustou důležitých vítězství patří už navždy na vysoký piedestal.

Jen růžová to může být. Češky zářily na večeři jako bonbonky. Švýcarky se zahalily do květin Jen růžová to může být. Češky zářily na večeři jako bonbonky. Švýcarky se zahalily do květin Prohlédněte zde
reklama