Světová jednička Muguruzaová dostala v Tokiu kanára od Wozniacké

23. 9. 2017 9:03
Světová jednička a největší soupeřka Karolíny Plíškové utrpěla v semifinále v Tokiu nečekaně kanára.
Garbiňe Muguruzaová schytala načekaného kanára.
Garbiňe Muguruzaová schytala načekaného kanára. | Foto: Reuters

Tokio - Obhájkyně titulu Caroline Wozniacká porazila v semifinále tenisového turnaje v Tokiu španělskou světovou jedničku Garbiňe Muguruzaovou jednoznačně 6:2, 6:0. O první letošní titul bude dánská hráčka usilovat v nedělním finále proti Rusce Anastasii Pavljučenkovové, která vyřadila Němku Angelique Kerberovou po setech 6:0, 6:7, 6:4.

Wozniacká postoupila na okruhu WTA do finále letos už posedmé, ale zatím ani jednou neuspěla. Její soupeřka Pavljučenkovová triumfovala v Rabatu a v Monterrey.

V prvním semifinále se střetly hráčky, které o den dříve zvítězily nad českými soupeřkami. Ruská přemožitelka Barbory Strýcové vletěla do utkání jako uragán a vyhrála osm úvodních gamů, až pak se Kerberová vzpamatovala a druhý set zachránila v tie-breaku.

V závěrečné sadě naopak Němka, která v pátek zdolala Karolínu Plíškovou, vedla už 3:0, potom však nastal další zvrat. Pavljučenkovová tak ve vzájemné bilanci vyrovnala na 5:5 a navázala na dubnovou výhru z Monterrey. Tam Kerberová hrála jediné finále v letošní sezoně.

Zatímco první semifinále se protáhlo na více než dvě hodiny, druhé bylo nečekaně hotové už za hodinu. Wozniacká připravila Muguruzaovou šestkrát o servis a v druhém setu uštědřila světové jedničce potupného "kanára". S finálovou soupeřkou má vysoce aktivní bilanci 5:1, naposledy ale Pavljučenkovovou zdolala právě v Tokiu před sedmi lety.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Ostapenková (1-Lot.) - Kumkhumová (Thaj.) 3:6, 6:1, 6:3, Haddadová Maiaová (Braz.) - Hogenkampová (Niz.) 6:1, 7:6 (9:7).