reklama

Světová jednička o Strýcové: U ní jste věděli, že se vám podívá do očí a podá ruku

Chtěla jsem odejít s hlavou vztyčenou. Hrozně bych si přála závěrečný zápas i s diváky, říká končící tenistka Barbora Strýcová. Martin Veselovský |  19:23
Aktuální světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová vzdala hold končící Barboře Strýcové. Australanka potvrdila, že se česká hráčka obecně těšila velkému respektu.

Pětatřicetiletá rodačka z Plzně se chystá na novou roli maminky, rakety už má bezpečně uložené ve sklepě. A tenisový svět se ohlíží za její nevšední kariérou. Na turnaji v Madridu se o Strýcové a jejím tenisovém odkazu rozpovídala i současná světová jednička Ash Bartyová.

Válečnice, zvíře v ní jí pomohlo. Lidé si užívali i její nadávky, říká kouč Strýcové Válečnice, zvíře v ní jí pomohlo. Lidé si užívali i její nadávky, říká kouč Strýcové Čtěte zde

"Výjimečná holka, osobnost, vždy byla bystrá, temperamentní, se srdcem na dlani. Ale zároveň patřila v šatně k těm úplně nejvíc respektovaným," prohlásila pětadvacetiletá šampionka Roland Garros z roku 2019.

Na Strýcové ocenila nejen její tenisové umění a show, kterou dokázala na kurtech předvádět a bavit fanoušky, ale stejně tak její smysl pro fair play.

"Bylo jasné, že vám na kurtu nedá vůbec nic zadarmo, ale na druhou stranu jste u ní věděli, že se vám po zápase podívá do očí, podá vám ruku a nějak ocení váš výkon," uvedla Bartyová.

"Myslím, že podstatou její kariéry byl neustálý boj v singlu, deblu i mixu. Dokázala toho strašně moc, měla fenomenální kariéru. Určitě mě mrzí, že už ji neuvidím v šatně, nicméně jsem opravdu nadšená, že bude maminkou. A bude excelovat i v tomhle, tím jsem si jistá. Když jsem se to dozvěděla, musela jsem se usmívat," prohlásila australská superhvězda.

Strýcovou její slova dojala. "Díky moc Ash, vždycky bylo potěšením sdílet s tebou kurt," napsala na Twitter.

Obě hráčky proti sobě odehrály spoustu bitev ve čtyřhře, čtyřikrát se na okruhu potkaly v utkání dvouhry. Nejprve v prvním kole US Open v roce 2014, kdy Češka tehdy teprve teenagerku poprvé a naposledy porazila. Ve třech dalších duelech kralovala Bartyová: v letech 2017 a 2019 na trávě v Birminghamu a v roce 2018 v Sydney.

reklama