reklama

Tady někdo kouří trávu, stěžovala si Strýcová na kurtu. Cestu z bažiny ale v Římě nenašla

Barbora Strýcová Barbora Strýcová autor: ČTK
Zase byla emotivní, zase se zlobila na sebe i všechno okolo, ale osmé porážce v řadě Barbora Strýcová se na tenisovém turnaji v Římě nevyhnula.

Řím - Když v pondělí večer nakráčela Barbora Strýcová na římskou antuku, aby na ní svedla tuhou bitvu s americkou tenistkou Sloane Stephensovou, bylo to přesně na den čtvrt roku, co začala bojovat s jednou z nejčernějších sérií kariéry. Bohužel ani do nového kvartálu nevstoupila dobře a v třísetovém dramatu prohrála.

"Zápas neprohrávám jako hráč, ale jako s*áč. Nemyslím, že předvádím špatný tenis. Hraju, hraju, ale situace v daném zápase řeším špatně, což je dané i tím, že toho nemám tolik odehráno," nebrala si servítky dvaatřicetiletá tenistka před dvěma týdny v Praze, kde prohrála pošesté v řadě už v prvním turnajovém zápase.

Jenže v Madridu a Římě přidala další dva černé korálky a před antukovým grandslamem je z toho už hrozivá šňůra. Přitom proti Stephensové to vůbec nevypadalo zle.

Česká tenistka v první sadě dělala americké ranařce problémy skvělým pohybem a v koncovce měla i pevnější nervy. Vyhrála v tiebreaku 7:6.

Pak ale Stephensová přidala na razanci, začaly jí fungoval nohy, vracela spoustu míčů a naopak česká fedcupová reprezentantka kupila chyby. V druhém setu přišla Strýcová hned o první servis a divoce gestikulovala směrem k trenérskému boxu, kde seděl bývalý deblista Lukáš Dlouhý, který letos pomáhá Davidu Kotyzovi s koučováním plzeňské rodačky.

"Ježiši, já prohraju úplně z ničeho," zlobila se na sebe Strýcová, když v druhé sadě poslala od sítě jasný míček do autu. Jindy už propadala zoufalství a s pohledem k nebesům se dovolávala pomoci nejvyššího. "Pane bože, proč já…?" drmolila Češka a neměla v tu chvíli daleko k slzám.

Tenisové komentátory ale bavila urputným tenisem i následnými reakcemi. "Kdyby Strýcová byla pomeranč, koupil bych si jí, protože by se toho z ní dalo hodně vymačkat," uvedl komentátor stanice BT Sport. 

Definitivní zlom přinesl už úvodní gem rozhodující sady. Tu hrály obě aktéry neuvěřitelných 11 minut a Strýcová v něm měla hned pět brejkbolů. Ani jeden ovšem nevyužila a od té doby jako by si přestala věřit. Navíc se nechala rušit i vjemy okolo.

"Tady někdo kouří trávu," zavolala na umpirovou rozhodčí v průběhu třetí sady. "Promiň, Báro, neslyšela jsem tě," nechala si sudí její poznámku zopakovat. "No, že tu cítím trávu, vy to necítíte?" zeptala se Strýcová. "Ne, ničeho jsem si nevšimla," zakroutila hlavou rozhodčí.

Strýcová po zbytek sady úplně herně odešla, uhrála jen jediný gem a po necelé dvou a půl hodině znovu odcházela se sklopenou hlavou. 

"Byly to úžasné dva sety mezi Sloane a Strýcovou. Pak ale Strýcová zkolabovala a Sloane vyhrála 20 z posledních 21 bodů," zhodnotila závěr duelu novinářka z livetennis.com Hannah Wilksová.

Takhle černou sérii zažila česká trojka naposledy před šesti lety, kdy na výhru čekala od května do července. Teď musí doufat, že smůlu prolomí na pařížském grandslamu, jinak se už nebezpečně přiblíží hraně třetí desítky.

Příznaky totálního vyčerpání i vítězný úsměv. Kvitová na hranici možností vydřela druhý titul v řadě Příznaky totálního vyčerpání i vítězný úsměv. Kvitová na hranici možností vydřela druhý titul v řadě Prohlédněte zde
reklama