reklama

Takový konec si nezasloužil. Houževnatý Ferrer se s grandslamy rozloučil skrečí

David Ferrer David Ferrer autor: Reuters
Šestatřicetiletý hráč musel vzdát utkání prvního kola US Open proti krajanovi a příteli Rafaelu Nadalovi kvůli zranění lýtka.

New York - Španělský tenista David Ferrer, jenž byl během kariéry znám svou bojovností, nezdolností a výdrží, se paradoxně rozloučil s grandslamovými turnaji skrečí. 

Ferrer zápas na kurtu Arthura Ashe ukončil nedobrovolně po půldruhé hodině za stavu 3:6 a 4:3. Bolest lýtka, jež se mu ozvala v prvním setu a ve druhém se zhoršila, tak způsobila jeho první skreč na grandslamech v 208. zápase.

"Jsem smutný, protože tohle je můj poslední grandslam. Zápas s Rafou jsem si užíval. Hrál jsem dobře. Ale jinak jsem na sebe pyšný, na svou kariéru," uvedl Ferrer, jehož nejlepším výsledkem na grandslamu je finále Roland Garros z roku 2013. Jeho tehdejším přemožitelem byl právě pařížský král Nadal. "Už je mi šestatřicet, je čas být doma," dodal rodák z Valencie.

Ferrer letos neskončí s tenisem úplně. Bývalý třetí hráč světového žebříčku, jenž je aktuálně na 148. místě pořadí ATP, plánuje v příštím roce startovat na vybraných turnajích. V New Yorku však absolvoval grandslamové loučení.

"Zasloužil si lepší konec. Jsem z toho smutný," řekl Nadal, jehož Ferrer porazil během kariéry šestkrát. Víc porážek současné světové jedničce uštědřili jen Roger Federer, Novak Djokovič a Andy Murray.

Právě fakt, že strávil většinu kariéry v éře této "Velké čtyřky", možná připravil Ferrera o víc trofejí. Na kontě má 27 vyhraných turnajů, ale žádný grandslamový. "Takhle to neberu. Bylo potěšení s nimi hrát, možná s nejlepší tenisovou generací. Motivovali mě k tomu, abych se zlepšoval," uvedl tenista, jenž má na kontě nejvíce vyhraných zápasů na ATP Tour z hráčů, kteří nezískali Grand Slam.

"Je jedním z těch, kteří budou na tour chybět, protože je to dobrý chlap," uvedl Nadal, s nímž Ferrer vyhrál pro Španělsko třikrát Davis Cup. "Maximální respekt pro bojovníka Davida Ferrera," tweetoval po jeho rozloučení Federer.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde
reklama