reklama

Těch dopingových kontrol je prostě moc. Brengleová žaluje WTA a ITF

Petra Kvitová a Madison Brengleová ve druhém kole Wimbledonu 2017 Petra Kvitová a Madison Brengleová ve druhém kole Wimbledonu 2017 autor: Reuters
Brengleová trpí alergií na vpichy po jehle. Kvůli častým kontrolám proto mívá zdravotní potíže a dokonce musela vynechat některé turnaje.

New York - Americká tenistka Madison Brengleová podala žalobu na Ženskou tenisovou asociaci (WTA) i Mezinárodní tenisovou federaci (ITF) kvůli příliš častým dopingovým testům. Podle jejího právníka se odběry krve podepsaly na trvalých zdravotních problémech aktuálně 83. hráčky světového žebříčku.

Osmadvacetiletá Brengleová trpí vzácnou alergií na vpichy po jehle. Časté odběry krve prý způsobily, že její ruka zeslábla a opuchla. Za to, že se kvůli tomu musela odhlásit z několika turnajů, bude po WTA i ITF požadovat kompenzaci přesahující 10 milionů dolarů.

"Dělám to proto, abych donutila lidi, kteří řídí můj milovaný sport, k pochopení, že tenisté nejsou zboží a je třeba s nimi jednat s respektem. Hráči nemohou tolerovat takový přístup, jakému jsem čelila já, a musejí mít možnost vyjádřit se k otázkám svého zdraví a bezpečnosti," řekla Brengleová, která minulý týden na turnaji v Charlestonu vypadla už v prvním kole.

Český tenisový poklad. Kráska Kilnarová září na kurtech i na Instagramu Český tenisový poklad. Kráska Kilnarová září na kurtech i na Instagramu Prohlédněte zde
reklama