reklama

První obhajoba po 31 letech. Krejčíková v Melbourne zase ovládla čtyřhru

Barbora Krejčíková slaví s Nikolou Mektičem titul z mixu na Australian Open. Barbora Krejčíková slaví s Nikolou Mektičem titul z mixu na Australian Open. autor: Reuters
Česká tenistka Barbora Krejčíková obhájila na Australian Open titul ve smíšené čtyřhře. Ženské finále ovládla Američanka Sofia Keninová. Španělskou tenistku Garbiñe Muguruzaovou porazila 4:6, 6:2 a 6:2.

Loni Krejčíková slavila s Američanem Rajeevem Ramem. Letos v Melbourne vytvořila pár s Chorvatem Nikolou Mektičem a z pozice páté nasazené dvojice v dnešním finále porazili americko-britské duo Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray 5:7, 6:4 a 10:1 v super tie-breaku.

Čtyřiadvacetiletá Krejčíková se stala první hráčkou po 31 letech, která v Melbourne obhájila titul v mixu. Navázala na svoji bývalou trenérku, před třemi lety zesnulou Janu Novotnou, která zde uspěla v letech 1988 a 1989 s Američanem Jimem Pughem.

"Nemůžu tomu uvěřit. Jsem šťastná," řekla Krejčíková na tiskové konferenci. Původně chtěla hrát znovu s Ramem, ale ten nemohl, a tak se narychlo domluvila s Mektičem. "Moc mu děkuju, hrál skvěle. Bez něj bych titul nezískala."

Krejčíková s Mektičem v prvním gamu prorazili Murayho podání a ještě vedli 5:3. O hru později ale Mektič set nedopodával a o sadu je v závěru připravila Matteková-Sandsová, která při podání Češky napálila dva vítězné returny.

Potřetí v turnaji se ale Krejčíkové s Mektičem povedlo utkání po první ztracené sadě otočit. Ve druhém setu vzali soupeřům dvakrát servis. Za stavu 5:2 sice neudržela servis Krejčíková, ale o dvě hry později Mektič tentokrát nezaváhal.

Super tie-break startoval deset minut před australskou půlnocí a stal se jasnou záležitostí Krejčíkové s Mektičem. Češka zvýšila lobem a při svém podání už na 6:1 a minutu před koncem soboty se s Chorvatem radovali z triumfu.

"Díky, Barboro. Nejde ti poděkovat dostatečně, byla jsi úžasná," řekl patnáctý deblista světa Mektič po svém prvním grandslamovém titulu.

Na letošním Australian Open odehrála Krejčíková patnáct zápasů. Pět ve dvouhře, v které postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže a premiérově na grandslamu si zahrála druhé kolo. Pět utkání absolvovala na cestě do semifinále ve čtyřhře v páru s Kateřinou Siniakovou. A pět duelů bylo potřeba vyhrát k zisku titulu v mixu.

Krejčíková slaví čtvrtý grandslamový vavřín. Vedle loňské smíšené čtyřhry vyhrála předloni se Siniakovou čtyřhru na Roland Garros i ve Wimbledonu.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 71 milionů australských dolarů):

Ženy:

Dvouhra - finále:

Keninová (14-USA) - Muguruzaová (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2.

Smíšená čtyřhra - finále:

Krejčíková, Mektič (5-ČR/Chorv.) - Matteková-Sandsová, J. Murray (USA/Brit.) 5:7, 6:4, 10:1.

Junioři:

Dvouhra - finále:

Mayot (1-Fr.) - Cazaux (5-Fr.) 6:4, 6:1.

Juniorky:

Dvouhra - finále:

Jiménezová (9-And.) - Baszaková (Pol.) 5:7, 6:2, 6:2.

reklama